Gdybyśmy zastanowili się, co powinno znaleźć się na weselnym stole, na pierwszą myśl przychodzi najprostsza odpowiedź - jedzenie. Półmiski pełne przeróżnych smakołyków to bardzo ważny element każdej imprezy, ale zadbać powinniśmy również o wygląd sali. W osiągnięciu piorunującego efektu pomogą ozdoby na stołach oraz winietki. To niezwykle eleganckie, piękne, ale też praktyczne rozwiązanie. Dlaczego warto się zdecydować na winietki ślubne?

Elegancki dodatek, który ma znaczenie: winietki ślubne łączące przyjemne z pożytecznym

Winietki ślubne to niewielkie bileciki z imieniem i nazwiskiem, umieszczane na stole przy miejscu siedzącym danego gościa. Stworzono je głównie w celach praktycznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były dodatkowym elementem wystroju. Wykonane z najwyższej jakości papieru, zapisane elegancką, czasami zaprojektowaną specjalnie na daną okoliczność, czcionką, będą prawdziwą perłą wśród zdobień każdego stołu. Stojące w równych rządkach talerze wraz z winietkami nadają wrażenie ładu i porządku, co wywołuje w gościach same pozytywne skojarzenia.

Bileciki pozwalają na szybkie i bezproblemowe znalezienie miejsca siedzącego. Goście, po przekroczeniu progu sali weselnej, mogą być początkowo zdezorientowani. To problem szczególnie dotkliwy, kiedy jest się w danym lokalu po raz pierwszy. Aby ułatwić zadanie, warto ustawić przed głównym wejściem listę zaproszonych z podziałem na stoły. Umieszczone cyferki na stołach, a winietki przy talerzykach zdecydowanie usprawnią weselną logistykę. Sklep internetowy RoyalDekor.pl słynie z indywidualnego podejścia do klienta – istnieje możliwość przygotowania planów stołów weselnych na zamówienie. Dzięki temu zaproszenia ślubne, winietki oraz plany stołów stworzą spójną kompozycję.

Warto zauważyć, że winietki umożliwiają kontrolę nad usadzeniem gości. Jeżeli wiemy, o określonych osobach, że nie przepadają za własnym towarzystwem, umieśćmy je z dala od siebie. Z drugiej strony, jeśli zapraszamy na uroczystość szkolną paczkę dawnych znajomych, pozwólmy im siedzieć nieopodal siebie. Szczególnie przy dużych weselach, trudno zorganizować czas w taki sposób, aby zamieć choć kilka słów z niewidzianymi od lat kolegami czy koleżankami. Miejsca przy jednym stole zdecydowanie ułatwią kontakty.

pozłacana winietka ślubna
nowoczesna winietka na stół w kolorze niebiesko-białym
winietki z eukaliptusem

Jak dopasować winietki do stylu wesela?

Nie wolno zapominać o nieskończonych możliwościach personalizacji winietek. Zaczynając od wielkości, poprzez typ czy rozmiar czcionki, na rodzaju papieru i dodatkowych ozdób kończąc. Dzięki szerokiemu wyborowi opcji, nie musimy się obawiać, że styl bileciku będzie gryzł się z motywem przewodnim ślubu oraz wesela.

Dopasowanie winietki do wystroju sali nie jest wcale trudnym zadaniem. Jeśli stawiamy na styl leśny lub eko, warto użyć szarego papieru ekologicznego i umieścić na bilecikach motywy roślinne (np. winietki ślubne „Zielony Wianek”). Z kolei wystrój klasyczny nie potrzebuje więcej niż dobrej jakości, białego kartonu (tutaj warto pobawić się i wypróbować różnych faktur, tłoczeń czy brokatu), eleganckiej, obfitującej w zwiewne zawijasy, czcionki czy kilku cyrkonii lub perełek (winietki ślubne „Bianco” lub „Lady Brokat”).

Jeśli nie jesteśmy pewni, co do dopasowania winietek z pozostałymi elementami wystroju, warto zdecydować się na skorzystanie z serwisu próbkowego.

Uwiecznij swój ślub na zawsze: odpowiednie winietki ślubne

Wielu gości, po zakończeniu wesela, zabiera winietki na pamiątkę. Aby pozostawić dobre wrażenie, należy zadbać o wszystkie detale. Chcemy przecież, żeby każde spojrzenie na bilecik przenosiło zaproszonych wspomnieniami do radosnych chwil świętowania tak ważnego wydarzenia. Bardzo często winietka przechowywana jest wspólnie z zaproszeniem, więc warto zadbać, aby pasowały do siebie stylem oraz kolorystyką.

Produkt dodany do ulubionych