Wiosną wszystko budzi się na nowo, a szaruga zimowa ustępuje miejsca kolorowej ekspansji kwiatów. Nic dziwnego, że wiele par wybiera właśnie tę porę roku na wyprawienie wspaniałego wesela. Aby nadać wiosenny ton całemu przyjęciu, warto zadbać nawet o niewielkie detale, zwłaszcza zaproszenia. Stanowią one swoistego rodzaju wizytówki każdego ślubu i dają obietnicę, którą później musimy spełnić. Oto kilka naszych propozycji na nietuzinkowe i totalnie wiosenne zaproszenia ślubne.

Dlaczego ludzie żenią się wiosną?

Fenomen wiosny jako idealnej daty ślubnej może wydać się dość dziwny. Pogoda bywa zmienna, rzadko kto decyduje się na urlop, a dostępność niektórych lokali może być ograniczona ze względu na konkurencyjne imprezy (komunie). Wiele osób, zwłaszcza młodych par, wybiera ją jednak ze względu na możliwości, jakie daje. Przede wszystkim wiosną kwiaciarnie mają o wiele większy dostęp do świeżych i pięknych kwiatów, które dopiero co rozkwitły. Ponadto, sale i domy typowo weselne nie bywają tak bardzo oblężone jak w sezonie letnim. Co więcej, mimo zmiennej pogody, aura nie doskwiera tak mocno jak w lipcu czy sierpniu. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas sesji zdjęciowych oraz wesel organizowanych w plenerze. Na wielu z nich nie da się wytrzymać ze względu na panujący skwar. Kwietniowe i majowe śluby dają możliwość celebracji zaślubin w bardziej rześkim klimacie. Dodatkowo goście i świeżo upieczeni małżonkowie mogą liczyć na wspaniałą oprawę, na którą składają się plenery upstrzone kwitnącymi kwiatami, nad którymi latają trzmiele i pszczoły. 

Wiosenne wesele – czym się wyróżnić? 

Jeśli organizujemy wesele wiosną, warto zorganizować je w taki sposób, aby móc czerpać jak najwięcej z tej życiodajnej pory roku. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie ślubu i wesela w plenerze (pod namiotem, w górach bądź w pięknym ogrodzie). Możemy wówczas wykorzystać do dekoracji świeże kwiaty, a aranżację oprzeć na lekkich i delikatnych meblach wstawionych do namiotu lub postawionych bezpośrednio na soczyście zielonej trawie. Wyróżnikiem wiosennego wesela może być również menu, skomponowane w taki sposób, aby na stole pojawiały się rzeczy niezwykle świeże, nieco kojarzące się z Wielkanocą a zarazem wykwintne. Szczególnie pięknie będą wyglądać sezonowe warzywa i owoce umieszczone w koszach i postawione wśród biesiadników. Wiosenne wesela lubią również feerię barw, przede wszystkim tych wyrazistych i o dużych kontrastach. Ciekawe będą połączenia czerwieni i zieleni oraz motywy kwiatowe pojawiające się na obrusach, obok sztućców czy w szatni dla gości.

Wiosenne zaproszenia

Zapowiedzią wiosny są pojawiające się ptaki, które przezimowały najgorszy okres w ciepłych krajach. Są nią również kwiaty, które zaczynają pokrywać łąki i powoli rozkwitają w naszych ogrodach. W podobny sposób można potraktować ślub i zapowiedzieć go wspaniałym zaproszeniem. Najlepiej, jeżeli jego styl oddaje aurę panującą za oknem i zapowiada motyw przewodni wesela. Do tego typu zaproszeń można dołączyć drobne podarunki kojarzące się z wiosną (kwiaty, mydełka, świece zapachowe). Tekst zaś zapisany na kartkach może być nacechowany językiem sławiącym zieloną porę roku lub być po prostu aforyzmem lub sentencją odwołującą się do wiosennej pobudki życia. Ciekawą alternatywą zaproszeń są te ze zdjęciami pary młodej. Fotografie mogą pochodzić np. z sesji narzeczeńskiej lub mogą być stworzone specjalnie przed ślubem. Jeśli zdjęcia są wykonane w pięknym otoczeniu natury, z powodzeniem można umieścić je na kopertach lub nawet bezpośrednio na zaproszeniach.

Zaproszenia ślubne kwiatowe

Kwiaty to absolutny symbol wiosny, dlatego zaproszenia na wesele organizowane w marcu, kwietniu czy maju nie może obyć się bez tego motywu. Mogą być jednokartkowe lub rozkładane. Ważne, aby pokrywające je kwiaty wyróżniały się soczystą barwą oraz lekkością. Najpopularniejszym motywem kwiatowym są bukiety, zaplatające się wokół imion przyszłych małżonków oraz daty ślubu. Doskonałym dodatkiem do zaproszeń ślubnych kwiatowych może być świeżo ścięty lub wykonany z bibuły kwiat. 

Zaproszenia ślubne botaniczne

Jeśli nie zależy nam koniecznie na tak dużym eksponowaniu kwiatów, możemy postawić na zaproszenia botaniczne. Ich motywem przewodnim jest intensywna zieleń oraz szeroko pojmowana roślinność. Na zaproszeniach pojawiają się wówczas trawy, drzewa i liście. Nadal jednak wszystkie te symbole pozostają w klimacie wiosennym, więc możemy z powodzeniem wręczyć je zaproszonym gościom. 

Zaproszenia ślubne minimalistyczne

Ciekawym przełamaniem dla wiosennego przepychu ślubnego mogą być minimalistyczne zaproszenia. Pojedyncze motywy roślinne w czerni i bieli w bardzo ciekawy sposób kontrastują z atmosferą, jaką ostatecznie osiągniemy podczas celebracji zaślubin. Wybór oparty na przeciwieństwie może w znakomity sposób podkreślić cudowność aury za oknem. Propozycja ta jednak pozostaje jedynie dla odważnych. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając wiosenne zaproszenia? 

Wiosenne zaproszenia z motywami botanicznymi i kwiatowymi robią wrażenie jedynie wtedy, gdy są kunsztownie wykonane. Wpływ na ich odbiór ma m.in.: rodzaj papeterii, zestawienie barw oraz elementy dekoracyjne. Nienagannej jakości papier oraz profesjonalny druk jeszcze mocniej wyeksponują soczystość wiosennych barw i sprawią, że zaproszeni będą wprost zachwyceni. Na tak wysoką jakość można liczyć jedynie wtedy, gdy wybiera się sprawdzonych dostawców dekoracji ślubnych. 

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.