Ślub to niezwykle wydarzenie nie tylko dla pary młodej, ale również dla ich rodziców. Radość i wzruszenie przeplatają się ze sobą, a dzień ten na pewno długo pozostanie w pamięci. Dla podkreślenia wyjątkowego charakteru tego dnia warto pokusić się o specjalne zaproszenie na ślub dla rodziców. Sprawdźmy, czym różni się ono od zaproszeń dla gości oraz w jaki sposób możemy podkreślić jego wyjątkowość.

Tekst zaproszenia na ślub dla rodziców

Typowe zaproszenia ślubne mają w tekście formułę: „Anna Kowalska i Jan Nowak wraz z rodzicami zapraszają na…”, a zatem nie pasują one zupełnie do zaproszenia dla rodziców. Pisząc tekst zaproszenia na ślub dla rodziców powinniśmy zatem zmodyfikować jego treść. Nie chodzi jednak tylko o to, by usunąć z zaproszenia fragment dotyczący rodziców, choć to byłoby najprostsze. Znacznie lepiej byłoby zupełnie zmienić jego treść, pisząc do rodziców w bardziej bezpośredni sposób. Wiele par młodych w zaproszeniu na ślub dla rodziców wspomina ich zasługi w wychowaniu i na drodze do dorosłości oraz wspomina ważne wydarzenia, które miały wpływ na ich kształtowanie się jako człowieka. Tekst jest zatem formą podziękowania, a jednocześnie zaproszeniem na ślub, czyli uroczystość ważną zarówno dla młodych, jak i dla rodziców.

Przy pisaniu tekstu zaproszenia dla rodziców można zainspirować się przeglądając wzory tekstów zaproszeń ślubnych dostępnych w internecie, ale znacznie lepiej będzie napisać własny tekst, płynący prosto z serca. Dzięki temu zaproszenie ślubne dla rodziców będzie unikalne i rodzice z pewnością poczują się wyjątkowo.

Zaproszenie na ślub dla rodziców – forma

Planując wykonanie specjalnego zaproszenia na ślub dla rodziców warto pomyśleć nie tylko o jego specjalnej treści, ale również formie. Co prawda może ono przyjąć formę taką jak inne zaproszenia ślubne, a więc będzie wydrukowane na tym samym wzorze, ale można iść również o krok dalej i stworzyć specjalną wersję zaproszenia dla rodziców. Może to być dekoracyjna tabliczka z naklejonym tekstem zaproszenia czy ozdobne pudełko z grawerem, w którym będzie schowane zaproszenie ślubne. Każda forma zaproszenia dla rodziców, która będzie inna niż zaproszenie dla gości z pewnością zostanie zauważona, a rodzice poczują się jeszcze bardziej uhonorowani.

Zaproszenie na ślub ze zdjęciem

Ciekawą formą personalizacji zaproszeń ślubnych jest również wykonanie zaproszenia ze zdjęciem. Niektórzy decydują się na takie zaproszenia dla wszystkich gości weselnych, a inni rezerwują ten specjalny wzór zaproszenia jedynie dla rodziców. Dzięki temu zaproszenie ślubne dla rodziców jest jedyne w swoim rodzaju i po uroczystości z pewnością będzie cenną pamiątką, przywołującą miłe wspomnienia.

Jeśli chcesz, by Twoi rodzice poczuli się wyjątkowo w dniu Twojego ślubu, to pomyśl o tym, jakie zaproszenie ślubne przygotować specjalnie dla nich. To nieduży wydatek, a efekt i wspomnienia, jakie takie zaproszenie zostawi za sobą, z pewnością jest tego warte.

Produkt dodany do ulubionych