Papeteria ślubna - styl eko

Zaproszenia w stylu ekologicznym to jedna z nowości w świecie ślubnych dodatków. Wyjątkowo szybko zdobyły jednak uznanie par młodych i obecnie cieszą się wśród nich bardzo dużą popularnością. Wybierają je nie tylko narzeczeni, którzy chcą żyć w zgodzie z ekologią – często sięgają po nie też miłośnicy trendów oraz dobrego stylu. Ekologiczne zaproszenia ślubne to także jedna z naszych propozycji – może przypadną do gustu również Wam?

Kto doceni styl eko?

Na pierwszy rzut oka zaproszenia w stylu ekologicznym dedykowane są parom, dla których los Ziemi i Matki Natury nie jest obojętny. I rzeczywiście tak jest – przekonuje je papier pozyskany z recyklingu oraz styl bliski naturze. Jeśli na co dzień reprezentują proekologiczną postawę, nie ma powodu, by mieliby z niej rezygnować również przy okazji zaślubin. Stylistyka eko przekonuje jednak także pary, dla których liczy się modny, nieszablonowy styl. Odejście od tradycyjnej formy białych kart zdobionych barwnymi wstążeczkami może być ciekawym rozwiązaniem. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku ślubów oraz wesel organizowanych w klimacie folkowym bądź rustykalnym. 

Jak wyglądają zaproszenia ślubne w stylu ekologicznym?

Zaproszenia ślubne w stylu eko charakteryzują się przede wszystkim naturalnością. Najczęściej samo zaproszenie lub dołączona do niego koperta powstają z szarego papieru makulaturowego, który jest przyjazny dla środowiska. Mogą mieć zarówno gładką, jak i lekko chropowatą fakturę. Co do kształtu, to zdecydowanie bardziej pasują do nich proste formy – kwadrat albo prostokąt. Zamiast kokardki czy atłasowej wstążki związane są naturalnym, lnianym sznureczkiem. Ze względu na swój szczególny charakter nie wymagają zbyt wielu ozdób. Nie znajdziemy tam połyskujących diamencików, brokatu ani kolorowych perełek. Zazwyczaj widnieją na nich jedynie roślinne i kwiatowe aplikacje, które idealnie wpisują się w klimat ekologiczny. Ich prostotę często przełamuje stylizowana czcionka.

Do zaproszeń w stylu eko doskonale pasują winietki na stoły oraz zawieszki na alkohol o tym samym charakterze. Jeśli chodzi o resztę dekoracji, to możemy dać się ponieść fantazji. Latem wykorzystajmy kwiaty zebrane prosto z pola, jesienią – jarzębinę lub spadające z drzew żołędzie, zaś zimą świetnie sprawdzą się szyszki albo zielone gałązki sosny. Całość stworzy bardzo oryginalny, a zarazem przyjemny dla oka efekt.

Urzekająca prostota

W zaproszeniach eko niezwykle ważny jest przemyślany design. To właśnie dzięki niemu nabierają ciepła i urzekającej prostoty. Nie są zimne ani dystyngowane, ale też nie nazbyt przesłodzone. Dla gości takie zaproszenie będzie zapowiedzą iście sielskiej zabawy – warto więc pokusić się o wiejski stół pełen wędliniarskich wyrobów lub buteleczkę alkoholu, który powstawał przy blasku księżyca.

Produkt dodany do ulubionych