Jak co roku, tak i na ten rok czołowe polskie oraz zagraniczne portale ślubne opisują trendy w papeterii ślubnej. Trendy te dyktowane są przez różnego rodzaju instytuty, projektantów, ale i też kreowane przez same firmy trudniące się produkcją tejże papeterii.

Co nowego w papeterii ślubnej?

MONOGRAMY

Monogramy z kaligrafią otoczone całkowicie lub częściowo wieńcem kwiatowym czy liściastym. Zwykle w monogramach umieszczane są inicjały Pary Młodej, często są to motywy, które również można złocić, aby uzyskać lepszy efekt estetyczny.

KOLOR ROKU

Znamy już kolor roku 2020, który został ogłoszony przez Instytut Pantone. Kolorem tym jest "Classic Blue". Zaproszenia z dodatkiem tej barwy również będą cieszyły się powodzeniem oczywiście w różnych konfiguracjach – czy to w motywach kwiatowych, geometrycznych czy może jako tło do całej aranżacji. Jest to kolor przypominający niebo o zmroku, który ma symbolizować potrzebę spokoju i stabilizacji. A to idealnie wpasowuje się w klimaty ślubne.

KALKA

Papiery transparentne (kalka) – przeźroczyste, które nadadzą waszym zaproszeniom romantyzmu i lekkości. Na takich dodatkach mogą być nadrukowane przeróżne motywy, czy nawet wasze zdjęcia.

POSZARPANE KRAWĘDZIE

Szarpane obrzeża, dodadzą waszej papeterii unikalnego i antycznego wyglądu. Szczególnie wyjątkowo będą się prezentować w połączeniu z minimalizmem i piękną kaligrafią.

ODWAŻNE ROZWIĄZANIA

Coraz częściej w modzie ślubnej papeterii można zobaczyć ciemne papiery i nadruki w połączeniu z pięknymi czcionkami czy motywami botanicznymi, kwiatowymi. Z jednej strony jest to paradoks, ponieważ każdemu ślub kojarzyć się będzie z bielą, pastelami – barwami niewinności. Jednak oznaką dzisiejszych nowoczesnych czasów jest przełamanie stereotypów. Dlatego coraz częściej młodzi narzeczeni sięgają po coraz odważniejsze rozwiązania, które wbrew pozorom równie dobrze nadadzą ślubnego, eleganckiego klimatu.

MINIMALIZM

Minimalizm – czyli mniej znaczy lepiej. Drobne ozdobniki, oryginalna czcionka i piękny, ale epatujący prostotą papier i mamy gotowe szykowne i eleganckie zaproszenie, które jak nic innego przykuje uwagę każdego gościa. Taka papeteria będzie na pewno stylowa i bardzo modna w tym sezonie. Zobacz naszą propozycję minimalistycznych zaproszeń.

Co będzie modne-jakie zaproszenia?

ZAPROSZENIA AKWARELOWE

Na pewno dalej dużą popularnością będą się cieszyły zaproszenia akwarelowe, odzwierciedlające motyw przewodni ślubu, jego miejsce czy upodobania Pary Młodej.

MOTYW BOTANICZNY

Wspominając o akwarelach, grzechem byłoby nie wymienić motywów botanicznych, kwiatowych, które już od kilku sezonów skutecznie chwytają za serca narzeczonych przy wyborze tych wymarzonych zaproszeń. Zobacz: https://royaldekor.pl/zaproszenia-slubne/kwiatowe

STYL GREENERY

Pisząc "greenery" już pewnie wiecie, że chodzi o zieleń i jej odcienie. Różnego rodzaju liście będą równie oszałamiające, jak motywy kwiatowe, a są bardziej uniwersalne. Modne będą paprocie, liście oliwne, eukaliptusa czy ruskusa, ale też duże liście monstery czy palmowe.

LINERY

Dużą popularnością cieszą się i dalej będą tzw. "linery" czyli wkładki do wnętrza kopert. Jest to uzupełnienie zaproszenia i może być równie oszałamiającym, jak i jedynym motywem ozdobnym cechującym waszą inwitację.

ZŁOCENIA

Złota folia już na stałe zakorzeniła się w modzie ślubnej. Zaproszenia ze złotymi napisami czy też złoconymi grafikami, są niezwykle eleganckie i nie potrzeba już nic więcej, aby zrobić wrażenie. Często wystarczy już sama ozdobna czcionka muśnięta złotem, a ze zwykłej kartki można wydobyć czar i elegancję. 

BROKAT

Popularne były i będą zaproszenia glamour z dodatkiem błyszczących i brokatowych papierów, które tak idealnie komponują się z klimatem weselno – ślubnym dodając im tej kropeczki nad i oraz szyku i elegancji, podkreślając tym samym rangę uroczystości.

LAKI

Dekoracje lakowe, które weszły z rozgłosem na nasz rynek, będą równie popularne w tym roku. Nic tak nie doda elegancji waszym zaproszeniom, jak koperta zamykana lakiem. Tego typu rozwiązanie będzie się pięknie komponować z zaproszeniami nie tylko w stylu retro. Ręcznie robione laki to MUST HAVE w aktualnych trendach papeterii ślubnej.

Cokolwiek byście nie wybrali, najważniejsze jest to, aby pozostać w zgodzie z samym sobą, czasem nie warto iść za trendami, a wybrać po prostu zaproszenia, które najbardziej odzwierciedlają was, wasze charaktery i najzwyczajniej się najbardziej podobają. Liczy się estetyczny efekt i wasze zadowolenie, bo "ten" dzień jest wasz, a wasi goście nie śledzą trendów ślubnych.