Współczesne wesela są dopracowane w najmniejszych szczegółach, a młodzi z wielką atencją dobierają wszelkie dodatki dekoracyjne. Wiele uwagi poświęcają wybierając nie tylko:

Często decydują się również na tablice powitalne, które pełnią kilka ważnych funkcji. 

Tablica powitalna na wesele - jaką pełni rolę?

Tablica powitalna jest niczym drogowskaz, który pozwoli gościom trafić na przyjęcie do odpowiedniej sali weselnej.Dzięki niej nikt nie będzie miał problemu, by znaleźć miejsce zabawy, co przydaje się szczególnie wtedy, gdy wesele odbywa się w kompleksie z kilkoma salami lub w hotelu, którego lobby kryje sporo zakamarków. Tablica powitalna ustawiona np. na sztaludze w widocznym miejscu będzie zapraszać gości weselnych do wejścia na salę weselną bez konieczności pytania obsługi o drogę.

Tablice powitalne na wesele to również ważny element dekoracyjny, który uzupełnia inne dekoracje na sali weselnej oraz określoną oprawę wesela. Najlepszy efekt można uzyskać, gdy tablica powitalna jest w tym samym stylu co cała papeteria ślubna, bo dzięki temu wszystkie elementy idealnie do siebie pasują.

Tablica powitalna jest również świetną pamiątką, którą młodzi mogą zostawić dla siebie, wieszając ją na ścianie ich wspólnego mieszkania. Może to być piękna dekoracja wnętrza, a jednocześnie wyjątkowy przedmiot, z którym wiąże się mnóstwo świetnych wspomnień.

Jakie tablice powitalne wybrać?

Znając rolę, jaką pełnią tablice powitalne, można przystąpić do wyboru typu tablicy powitalnej dla siebie. Najlepsza będzie personalizowana tablica powitalna z imionami pary młodej oraz datą ślubu. Dodatkiem do tych informacji mogą być zdobienia pasujące kolorystyką do innych elementów dekoracji weselnych, a także zdjęcie młodej pary lub grafiki przedstawiające ich portrety. Czasem na tablicy powitalnej znajduje się również krótka sentencja lub wierszyk o miłości. Nierzadko napis ten pokrywa się z tekstem użytym na zaproszeniach ślubnych.

Podczas wyboru tablicy powitalnej trzeba również zdecydować, z czego będzie ona wykonana. Dużą popularnością cieszą się drewniane tablice powitalne, na których imiona pary młodej oraz data ślubu są wypalane lub żłobione. Można jednak wybrać również przezroczyste tablice powitalne z plexi, a także z innego tworzywa, na którym nadrukowane zostaną wszystkie wspomniane wyżej dane. Tablice powitalne mogą być również wykonane z grubej tektury, która również dobrze sprawdzi się w roli podkładu pod nadruk. Drukowane tablice powitalne mają tę przewagę nad innymi, że można na nich wykorzystać kolorowy druk, przez co tablica powitalna na wesele staje się bardziej atrakcyjna wizualnie.

Tablica powitalna w stylu glamour, boho i nie tylko

Wśród par młodych organizujących wesele bardzo popularne są style glamour i bohoNic więc dziwnego, że tablice witające gości weselnych wykonane w tych właśnie stylach cieszą się dużym zainteresowanie. Tego typu dekoracje są odpowiednio stylizowane, by nikt nie miał wątpliwości, w jakim stylu organizowane jest wesele. Na tablicy powitalnej w stylu glamour znajdzie się zatem miejsce na złocenia i brokat, a na tablice powitalne w stylu boho będą bardziej delikatne, w stonowanych kolorach, z elementami nawiązującymi do natury. Bardzo popularne są tablice powitalne drewniane, które same w sobie mają już cząstkę stylu boho.

Biorąc pod uwagę, że tablice powitalne na wesele to projekt indywidualny przygotowywany specjalnie na życzenie pary młodej, nie powinno dziwić, że każda tablica może wyglądać zupełnie inaczej. Dzięki temu młoda para może stworzyć tablicę, która będzie w pełni odzwierciedlała ich osobowość oraz pasowała do stylu organizowanej uroczystości.

Produkt dodany do ulubionych