Zaproszenia ślubne

Zaproszenia na ślub zakupicie online w naszym sklepie internetowym w kilku prostych krokach. Zapraszamy Was do zapoznania się z szeroką gamą zaproszeń ślubnych RoyalDekor. Różnorodność wzorów i stylów w zgodzie z najnowszymi światowymi trendami ślubnymi to wartości, które przyświecają naszej pracy. Wśród projektów zaproszeń ślubnych możecie znaleźć klasyki, takie jak złote, srebrne oraz białe zaproszenia, jak również modne akwarele, zaproszenia w stylu retro, rustykalnym oraz proste zaproszenia eko. Nie zabrakło także projektów eleganckich zaproszeń na wesele, z tłoczeniem i ręcznie zdobionych.

Wideo: Dowiedz się więcej o zaproszeniach na ślub od RoyalDekor

Zaproszenia ślubne online - zamów bez wychodzenia z domu!

Warto mieć świadomość, że wybór zaproszeń nie jest prosty, co wynika z ilości dostępnych modeli. Ułatwieniem może być ich zakup przez Internet. Dzięki temu bez pośpiechu można przejrzeć dostępne wzory, a w efekcie wybrać ten, który będzie idealny. Zamówienie zaproszeń ślubnych online jest jednak nie tylko komfortowe ze względu na możliwość spokojnego przejrzenia katalogu wzorów, ale także dzięki oszczędności czasu. Zakupu możesz bowiem dokonać w dowolnym, a zarazem dogodnym dla siebie terminie, a zaproszenia zostaną dostarczone bezpośrednio do Twojego domu. Co więcej, zamawiając zaproszenia na wesele przez Internet, można skorzystać z fachowego doradztwa, co pozwala dopasować ich styl do reszty aranżacji i tworzyć z nią spójną całość. Co więcej, istnieje także możliwość zamówienia próbek, co pozwala porównać rzeczywisty wygląd konkretnych wzorów zaproszeń.

Oryginalne zaproszenia weselne

Wybór zaproszeń weselnych to jeden z pierwszych kroków stawianych przez przyszłe Pary Młode w drodze na ślubny kobierzec. Planując wesele, często zastanawiacie się, w jakim będzie ono charakterze i jaki motyw przewodni wybrać. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór papeterii. To właśnie zaproszenie na ślub będzie zapowiedzią tej wyjątkowej uroczystości. W związku z tym wręczamy im zaproszenia ślubne, które nie tylko pełnią funkcję informacyjną, ale mogą również stanowić pamiątkę tego ważnego dnia.

Zaproszenia ślubne to bardzo ważna kwestia, ponieważ właściwa forma zaproszenia gości stanowi wyraz szacunku wobec nich. Obecnie w sprzedaży dostępne są różnorodne zaproszenia na wesele, wśród których znaleźć można zarówno proste kartki, jak i oryginalne zaproszenia na ślub. Wyróżnia je zarówno treść, którą można spersonalizować, jak i forma. Wiele modeli składa się z kilku elementów, wśród których główną rolę odgrywa zaproszenie na ślub, a w środku znajduje się dodatkowy bilecik stanowiący zaproszenie na wesele, czy wskazujący jakich prezentów oczekują nowożeńcy (np. kupony totolotka zamiast kwiatów, czy wina).

Złocone zaproszenie na ślub w stylu glamour z kopertą

Ile kosztują zaproszenia na ślub?

Ważną kwestią przy wyborze zaproszeń ślubnych jest ich cena. Ile zatem kosztują? Otóż warto mieć świadomość, że ich ceny mogą być naprawdę różne i zaczynają się od kilku złotych za sztukę. Najdroższe z pewnością są zaproszenia ręcznie zdobione, które są zarazem nietuzinkowe oraz charakteryzują się najwyższą jakością. Czy przy wyborze warto kierować się ceną? Oczywiście, że nie! Najważniejsze powinno być to, czy dany wzór w pełni odpowiada młodej parze.

Jakie zaproszenia ślubne wybrać?

Jak już wspomniano, wybór zaproszeń ślubnych jest nie tylko bardzo ważny, ale może być również kłopotliwy. Warto zatem mieć świadomość, że kierowanie się modą nie zawsze się sprawdza, ponieważ zaproszenia ślubne powinny przede wszystkim odzwierciedlać upodobania przyszłych małżonków oraz pasować do reszty aranżacji najważniejszego wydarzenia w życiu. Dobrym rozwiązaniem może być również zamówienie zaproszeń ślubnych wraz z etykietami na alkohol, podziękowaniami dla gości, czy winietkami, które wskażą gościom miejsca przy stole. W efekcie cała weselna papeteria będzie spójna, a zaproszenia ślubne będą stanowiły element większej całości. Warto również pokusić się o personalizację zaproszeń, która obejmie nadrukowanie imion i nazwisk zapraszanych gości. Co więcej, tego typu nadruk może zostać wykonany również na kopertach. W efekcie zaproszenia ślubne będą wyglądały niezwykle efektownie, a nowożeńcy unikną ręcznego adresowania zaproszeń, co jest nie tylko trudne, ale również czasochłonne.

Modne wzory zaproszeń na ślub i wesele

Różnorodność wzorów i stylów w zgodzie z najnowszymi światowymi trendami ślubnymi to wartości, które przyświecają naszej pracy. Z tego powodu do oferty wprowadziliśmy zaproszenia na ślub i wesele w stylu: eleganckim, minimalistycznym, botanicznym, rustykalnym, retro, kwiatowym, akwarelowym, ze zdjęciem, złote, złocone, nowoczesne, a także wiele innych nawet takich autorskich ręcznie malowanych. Wszystko po to, aby nasz sklep internetowy spełnił wasze oczekiwania. Dla was rozwijamy się, inspirujemy, ponieważ nie lubimy zostawać w tyle za panującą modą. Papeteria od RoyalDekor jest tworzona z pasją i zaangażowaniem oraz niezwykłą dbałością o szczegóły.

Jakie zaproszenia ślubne są obecnie najmodniejsze?

Z pewnością dużą popularnością cieszą się nowoczesne wzory, które stanowią połączenie różnych tekstur oraz kształtów. Mimo iż przy ich tworzeniu wykorzystywane są różnorodne motywy (np. kwiatowe), to charakterystyczne są także elementy geometrii, czy wykorzystanie fotografii przyszłej młodej pary. Dużą popularnością cieszą się także zaproszenia na ślub z serii eko, które cechuje nie tylko minimalizm, czy nawiązywanie do życia w zgodzie z naturą, ale także wykonanie z materiałów, które nie szkodzą środowisku.

Co zyskujesz kupując zaproszenia ślubne na zamówienie?

 • Jakość wykonania i nietuzinkowe wzornictwo. Każdy przyszły małżonek dzień swojego ślubu i wesela będzie wspominał do końca życia. Chcemy, aby pamiętał nie tylko ogólną aurę szczęścia, ale także każdy dopracowany szczegół i staranność wykonania. Dlatego też projektujemy nieszablonowe zaproszenia weselne, które wyróżniają się na rynku wzornictwem i ciekawym designem. Chcemy, aby każdy znalazł coś dla siebie bez względu na styl inwitacji. Ufamy, że takie zaproszenie oglądane po latach przypomni te najpiękniejsze chwile i będzie wspaniałą pamiątką.
 • Profesjonalny druk cyfrowy oraz papiery wysokiej jakości. W pracy korzystamy tylko ze sprawdzonych papierów ozdobnych, które pochodzą z renomowanych fabryk. Ich doskonała jakość sprawia, że wasze zaproszenia są pierwszorzędnym produktem o nienagannej prezencji. Do tego przyczynia się również wydruk na profesjonalnej prasie drukarskiej.
 • Projekt graficzny wraz z poprawkami. Składając zamówienie na stronie naszego sklepu, wraz z zaproszeniami weselnymi otrzymujecie również w cenie projekt graficzny. Dzięki temu macie wgląd w to, co będzie drukowane i możecie wprowadzać do niego poprawki. Papeteria do realizacji idzie zawsze po pełnej akceptacji z waszej strony. Rozwiązanie to niweluje niekorzystne zjawisko kupowania "kota w worku" i co za tym idzie przykrej niespodzianki.
 • Markowy produkt. Wasze zadowolenie i radość jest dla nas najlepszą motywacją. To właśnie na zaproszeniach znamy się najlepiej. Projektujemy, drukujemy i ręcznie składamy waszą ślubną papeterię już od 8 lat. Chcemy być częścią waszego święta i pomóc w jego oprawie poligraficznej. Projekty przygotowujemy indywidualnie dla każdego naszego klienta. Wszystkich zakochanych i planujących swoje uroczystości zapraszamy do współpracy, z pewnością nie pożałujecie, bo każde zamówienie jest dla nas priorytetowo ważne.

Kiedy rozdawać i jak wręczać zaproszenia na ślub?

Gustowny, mały kartonik, jakim jest zaproszenie ślubne, ma ogromne znaczenie! To właśnie za jego pomocą informujecie innych, że są Wam bliscy. Pragniecie, by byli z Wami w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest ślub i wesele. Nic dziwnego, że nowożeńcy tak poważnie podchodzą do tematu ślubnych zaproszeń. Tymczasem ten niewinny blankiet rodzi wiele pytań! Jakie zaproszenie wybrać? Gdzie je zamówić? Kiedy i jak najlepiej je rozdać przyszłym gościom? Wyjaśniamy!

Zanim zamówicie zaproszenia - co warto ustalić? 

Zanim padnie hasło “drukujemy”, warto ustalić nie tylko wygląd zaproszenia, ale także ilość blankietów. Dlatego  weźcie pod uwagę listę gości. Pamiętając, że zaproszenia najczęściej dajemy parze, lub całej rodzinie.

Zawsze warto doliczyć więcej sztuk zaproszeń na ślub oraz na wesele. Dlaczego? Ponieważ na blankietach wypisywanych ręcznie łatwo o pomyłki. A czasem okazuje się, że na ślub zechcecie zaprosić większą liczbę gości. Ustalając stronę graficzną zaproszenia weźcie pod uwagę czcionkę -  powinna być  łatwa do odczytania. Gdy dostaniecie projekt – wydrukujcie go, by sprawdzić czytelność zaproszenia oraz poprawność tekstu. Można zastosować w zaproszeniu różne czcionki, ale najlepiej nie więcej niż dwie.

Warto pamiętać również o tym, by zaproszenia zamówić jak najwcześniej. Sama realizacja i wydruk może zająć kilka tygodni. Do tego musicie mieć odpowiednią ilość czasu na rozdanie ich bliskim. Zwłaszcza jeśli chcecie je wręczać osobiście, lub zapraszacie osoby z innego kraju. Dlatego o zaproszeniach warto myśleć nawet 9-10 miesięcy przed planowaną datą ślubu. 

Jak napisać idealne zaproszenie ślubne?

Co powinno znaleźć się wewnątrz zaproszenia ślubnego, aby było ono czytelne, zrozumiałe i przejrzyste? 

 • Informacja kto i na jaki rodzaj uroczystości zaprasza. 
 • Nota kto jest zapraszany na uroczystość. Pamiętajcie o zwrocie grzecznościowym “Sz. P.” oraz odmianie nazwisk, jeśli się deklinują. 
 • Informacja o tym gdzie, kiedy i o której godzinie odbędzie się uroczystość
 • Zwrot RSVP (fr. répondez s’il vous plaît– uprzejmie proszę odpowiedzieć), wraz z datą, do kiedy goście mają potwierdzić przybycie, oraz Waszymi numerami telefonów.

Dodatkowe informacje na zaproszeniu
 • Wzmianka o prezentach – w wielu krajach Młoda Para tworzy listę upragnionych prezentów - jest to normalny zwyczaj, który nikogo nie dziwi, a wręcz przeciwnie - bywa bardzo pomocny. Coraz popularniejsza jest też inna opcja: jeśli zamiast prezentów wolicie dostać koperty z gotówką - umieśćcie tę informację na zaproszeniach weselnych. 
 • Tekst – „zamiast kwiatów…” ostatnimi czasy jest bardzo popularny. A ilość pomysłów na to, co można wręczyć Młodej Parze zamiast bukietu, jest nieograniczona! Jeśli Wy także wolicie książki, wino lub kupony w toto-lotka, poinformujcie o tym w zaproszeniu. 
 • Zaproszenia dla Rodziców – warto przygotować  dla nich specjalny tekst i oddzielne zaproszenia. Niech poczują, że są dla Was szczególnie ważni!

Kiedy wręczać zaproszenia ślubne?

Zdecydowanie nie warto wręczać zaproszeń ślubnych na ostatnia chwilę, ponieważ osoba zapraszana może poczuć się urażona o zbyt późnej informacji o weselu. Każdy potencjalny gość weselny powinien mieć minimum miesiąc na zastanowienie się i odpowiedź. Najlepiej rozdać zaproszenia około 3-5 miesięcy przed uroczystością, a jeśli mieszkacie za granicą lub zapraszacie gości z innego kraju, nawet 8 miesięcy przed ceremonią. 

Warto pamiętać!

Wiele osób zapomina datę, do jakiej powinni dać informację o przybyciu na wesele, dlatego trzeba do nich po prostu samodzielnie zadzwonić. Warto mieć na uwadze, że może czekać Was od kilku do kilkunastu telefonów w dniu, który kończy termin potwierdzania obecności na weselu.

Jak powinno się wręczać zaproszenie na ślub?

Zasady dobrego wychowania mówią, że zaproszenia ślubne powinno się wręczać osobiście i choć obecnie nie wszystkie reguły weselnego savoir-vivre obowiązują, to warto pamiętać, że elegancja i osobiste wręczenie zaproszenia zawsze będzie docenione. Bezsprzecznie należy zapraszać osobiście najbliższe osoby - nie tylko z kręgu rodziny, ale także przyjaciół. Warto zachować tę formę, gdy zapraszamy osobę wiekową, dystyngowaną lub wyżej od nas postawioną, np. pracodawcę. Jeśli chodzi o dalszą rodzinę i osoby, które daleko od nas mieszkają, oczywiście dopuszczalna jest droga pocztowa. Jeśli chcecie wręczyć osobiście Wasze zaproszenia na ślub, warto wcześniej poinformować o tym gości i ustalić termin odwiedzin. Pod żadnym pozorem nie wypada zapraszać swoich gości poprzez: e-mail, SMS, media społecznościowe itp. 

Pamiętajcie też, że osoby, które ukończyły 18 lat należy zaprosić oddzielnie. Na ich zaproszeniu powinien się znaleźć dopisek: „wraz z osobą towarzyszącą”, lub imię i nazwisko tej osoby, jeśli jest Wam znane. 

Zapraszacie na swój ślub osoby, które często zmieniają partnerów? Nie będzie nietaktem, jeśli na blankiecie poczynicie dopisek „z osobą towarzyszącą”. Ładniej jednak jeśli dowiecie się, jak nazywa się aktualna sympatia danej osoby, nawet jeśli finalnie to nie ona pojawi się się na ślubie i weselu.

Krótka historia zaproszeń ślubnych

Czy wiesz, że historia zaproszeń ślubnych sięga aż czasów starożytnych? Blankiety tego typu powstawały w Starożytnym Rzymie, oraz Egipcie. Średniowiecze wprowadziło zwyczaj zaproszenia wygłaszanego publicznie i odczytywanego przez powołanych do tego heroldów. Zwyczaj ten stał się poniekąd wymogiem, w obliczu panującego powszechnie analfabetyzmu. Wciąż jednak istniały zaproszenia na pergaminach. Były piękne: bardzo bogato zdobione, starannie kaligrafowane, często z typowymi dla tego okresu złoceniami. Takie zaproszenia ślubne przesyłano w dwóch kopertach – zewnętrzna była ochroną dla ukrytej wewnątrz,  właściwej koperty. Pisane atramentem zaproszenie chroniła przed rozmazaniem specjalna bibuła. Przełom w dziedzinie zaproszeń ślubnych nastąpił dzięki A. Senefelderowi, nazywanemu ojcem litografii - to właśnie dzięki niemu druk wkroczył w etap masowości. Szybkie wykonywanie kopii druków sprawiło, że zaproszenia  stały się powszechne, a także obniżyła się ich cena. Z tego względu coraz więcej ludzi mogło sobie pozwolić na tak elegancką formę zapraszania na ślub i wesele.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.