Zaproszenia ślubne

 • Druk - drukujemy zaproszenia na ślub na grubym satynowanym papierze 350g/m2 z wykorzystaniem technologii o rozdzielczości 1200 x 1200 dpi, co gwarantuje doskonałą jakość druku.
 • Personalizacja - tuż po zakupie na Twoją skrzynkę e-mailową trafi wiadomość z linkiem do naszego nowoczesnego formularza online, gdzie w prosty i szybki sposób wprowadzić wszystkie dane do personalizacji.
 • Opinie - Zachęcamy do odwiedzenia naszej wizytówki Google, gdzie znajduje się kilkaset pozytywnych opinii, które stanowią najlepsze świadectwo wysokiej jakości naszych zaproszeń ślubnych.

Zamawiając u nas zaproszenia ślubne, możecie liczyć na wiele korzyści! Oto kilka z nich.

 • Zaproszenia na ślub wykonane są z grubego, satynowanego papieru o gramaturze 350g/m2, który posiada Certyfikat FSC®. Dzięki temu macie pewność, że drukujemy na wysokiej jakości papierze, a nie na tańszych, gorszej jakości materiałach typu kreda.
 • Drukujemy z rozdzielczością 1200 x 1200 dpi, co zapewnia doskonałą jakość wydruku.
 • Oferujemy nowoczesny formularz online, który ułatwia składanie zamówienia. Po jego wypełnieniu przygotujemy dla Was projekt graficzny, który będzie wymagał Waszej akceptacji, a następnie przystąpimy do druku. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko popełnienia błędów.
 • Personalizacja zaproszeń na ślub jest u nas bezpłatna, nie doliczamy dodatkowych opłat.
 • Każde zaproszenie poddajemy profesjonalnej obróbce introligatorskiej.
 • Nasze zaproszenia ślubne cechuje wyjątkowy design, który jest zgodny z najnowszymi trendami.
 • W naszym sklepie możecie dokupić spójną graficznie pozostałą papeterię ślubną, taką jak winietki, zawieszki, podziękowania i wiele innych.
 • Jesteśmy doświadczoną firmą, która działa w branży od 10 lat. Cieszymy się uznaniem klientów, którzy doceniają wysoką jakość naszych zaproszeń ślubnych.

Kiedy rozdawać i jak wręczać zaproszenia na ślub?

Gustowny, mały kartonik, jakim jest zaproszenie ślubne, ma ogromne znaczenie! To właśnie za jego pomocą informujecie innych, że są Wam bliscy. Pragniecie, by byli z Wami w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest ślub i wesele. Nic dziwnego, że nowożeńcy tak poważnie podchodzą do tematu ślubnych zaproszeń. Tymczasem ten niewinny blankiet rodzi wiele pytań! Jakie zaproszenie na ślub wybrać? Gdzie je zamówić? Kiedy i jak najlepiej je rozdać przyszłym gościom? Wyjaśniamy!

Zanim zamówicie zaproszenia - co warto ustalić? 

Zanim padnie hasło “drukujemy”, warto ustalić nie tylko wygląd zaproszenia, ale także ilość blankietów. Dlatego  weźcie pod uwagę listę gości. Pamiętając, że zaproszenia najczęściej dajemy parze, lub całej rodzinie.

Zawsze warto doliczyć więcej sztuk zaproszeń na ślub oraz na wesele. Dlaczego? Ponieważ na blankietach wypisywanych ręcznie łatwo o pomyłki. A czasem okazuje się, że na ślub zechcecie zaprosić większą liczbę gości. Ustalając stronę graficzną zaproszenia weźcie pod uwagę czcionkę -  powinna być  łatwa do odczytania. Gdy dostaniecie projekt – wydrukujcie go, by sprawdzić czytelność zaproszenia oraz poprawność tekstu. Można zastosować w zaproszeniu różne czcionki, ale najlepiej nie więcej niż dwie.

Warto pamiętać również o tym, by zaproszenia zamówić jak najwcześniej. Sama realizacja i wydruk może zająć kilka tygodni. Do tego musicie mieć odpowiednią ilość czasu na rozdanie ich bliskim. Zwłaszcza jeśli chcecie je wręczać osobiście, lub zapraszacie osoby z innego kraju. Dlatego o zaproszeniach warto myśleć nawet 9-10 miesięcy przed planowaną datą ślubu. 

Jak napisać idealne zaproszenie ślubne?

Co powinno znaleźć się wewnątrz zaproszenia ślubnego, aby było ono czytelne, zrozumiałe i przejrzyste? 

 • Informacja kto i na jaki rodzaj uroczystości zaprasza. 
 • Nota kto jest zapraszany na uroczystość. Pamiętajcie o zwrocie grzecznościowym “Sz. P.” oraz odmianie nazwisk, jeśli się deklinują. 
 • Informacja o tym gdzie, kiedy i o której godzinie odbędzie się uroczystość
 • Zwrot RSVP (fr. répondez s’il vous plaît– uprzejmie proszę odpowiedzieć), wraz z datą, do kiedy goście mają potwierdzić przybycie, oraz Waszymi numerami telefonów.

Dodatkowe informacje na zaproszeniu
 • Wzmianka o prezentach – w wielu krajach Młoda Para tworzy listę upragnionych prezentów - jest to normalny zwyczaj, który nikogo nie dziwi, a wręcz przeciwnie - bywa bardzo pomocny. Coraz popularniejsza jest też inna opcja: jeśli zamiast prezentów wolicie dostać koperty z gotówką - umieśćcie tę informację na zaproszeniach weselnych. 
 • Tekst – „zamiast kwiatów…” ostatnimi czasy jest bardzo popularny. A ilość pomysłów na to, co można wręczyć Młodej Parze zamiast bukietu, jest nieograniczona! Jeśli Wy także wolicie książki, wino lub kupony w toto-lotka, poinformujcie o tym w zaproszeniu. 
 • Zaproszenia dla Rodziców – warto przygotować  dla nich specjalny tekst i oddzielne zaproszenia. Niech poczują, że są dla Was szczególnie ważni!

Kiedy wręczać zaproszenia ślubne?

Zdecydowanie nie warto wręczać zaproszeń ślubnych na ostatnia chwilę, ponieważ osoba zapraszana może poczuć się urażona o zbyt późnej informacji o weselu. Każdy potencjalny gość weselny powinien mieć minimum miesiąc na zastanowienie się i odpowiedź. Najlepiej rozdać zaproszenia około 3-5 miesięcy przed uroczystością, a jeśli mieszkacie za granicą lub zapraszacie gości z innego kraju, nawet 8 miesięcy przed ceremonią. 

Warto pamiętać!

Wiele osób zapomina datę, do jakiej powinni dać informację o przybyciu na wesele, dlatego trzeba do nich po prostu samodzielnie zadzwonić. Warto mieć na uwadze, że może czekać Was od kilku do kilkunastu telefonów w dniu, który kończy termin potwierdzania obecności na weselu.

Jak powinno się wręczać zaproszenie na ślub?

Zasady dobrego wychowania mówią, że zaproszenia ślubne powinno się wręczać osobiście i choć obecnie nie wszystkie reguły weselnego savoir-vivre obowiązują, to warto pamiętać, że elegancja i osobiste wręczenie zaproszenia zawsze będzie docenione. Bezsprzecznie należy zapraszać osobiście najbliższe osoby - nie tylko z kręgu rodziny, ale także przyjaciół. Warto zachować tę formę, gdy zapraszamy osobę wiekową, dystyngowaną lub wyżej od nas postawioną, np. pracodawcę. Jeśli chodzi o dalszą rodzinę i osoby, które daleko od nas mieszkają, oczywiście dopuszczalna jest droga pocztowa. Jeśli chcecie wręczyć osobiście Wasze zaproszenia na ślub, warto wcześniej poinformować o tym gości i ustalić termin odwiedzin. Pod żadnym pozorem nie wypada zapraszać swoich gości poprzez: e-mail, SMS, media społecznościowe itp. 

Pamiętajcie też, że osoby, które ukończyły 18 lat należy zaprosić oddzielnie. Na ich zaproszeniu powinien się znaleźć dopisek: „wraz z osobą towarzyszącą”, lub imię i nazwisko tej osoby, jeśli jest Wam znane. 

Zapraszacie na swój ślub osoby, które często zmieniają partnerów? Nie będzie nietaktem, jeśli na blankiecie poczynicie dopisek „z osobą towarzyszącą”. Ładniej jednak jeśli dowiecie się, jak nazywa się aktualna sympatia danej osoby, nawet jeśli finalnie to nie ona pojawi się się na ślubie i weselu.

Ile kosztują zaproszenia na ślub?

Ważną kwestią przy wyborze zaproszeń ślubnych jest ich cena. Ile zatem kosztują? Otóż warto mieć świadomość, że ich ceny mogą być naprawdę różne i zaczynają się od kilku złotych za sztukę. Najdroższe z pewnością są zaproszenia ręcznie zdobione, które są zarazem nietuzinkowe oraz charakteryzują się najwyższą jakością. Czy przy wyborze warto kierować się ceną? Oczywiście, że nie! Najważniejsze powinno być to, czy dany wzór w pełni odpowiada młodej parze.

Jakie zaproszenia ślubne wybrać?

Jak już wspomniano, wybór zaproszeń ślubnych jest nie tylko bardzo ważny, ale może być również kłopotliwy. Warto zatem mieć świadomość, że kierowanie się modą nie zawsze się sprawdza, ponieważ zaproszenia ślubne powinny przede wszystkim odzwierciedlać upodobania przyszłych małżonków oraz pasować do reszty aranżacji najważniejszego wydarzenia w życiu. Dobrym rozwiązaniem może być również zamówienie zaproszeń na ślub wraz z etykietami na alkohol, podziękowaniami dla gości, czy winietkami, które wskażą gościom miejsca przy stole. W efekcie cała weselna papeteria będzie spójna, a zaproszenia ślubne będą stanowiły element większej całości. Warto również pokusić się o personalizację zaproszeń, która obejmie nadrukowanie imion i nazwisk zapraszanych gości. Co więcej, tego typu nadruk może zostać wykonany również na kopertach. W efekcie zaproszenia na ślub będą wyglądały niezwykle efektownie, a nowożeńcy unikną ręcznego adresowania zaproszeń, co jest nie tylko trudne, ale również czasochłonne. 

Produkt dodany do ulubionych

🎄🌟 Świąteczna Gwarancja Dostawy! 🌟🎄

Zamów do 8 grudnia

i otrzymaj gwarancję dostawy

przed świętami! 🎁

🚚 Skorzystaj z okazji!

⏰ Oferta ważna do 8 grudnia! ⏰

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.