Zasady dobrego wychowania mówią, że zaproszenia ślubne powinno się wręczać osobiście i choć obecnie nie wszystkie reguły weselnego savoir-vivre obowiązują, to warto pamiętać, że elegancja i osobiste wręczenie zaproszenia zawsze będzie docenione. Bezsprzecznie należy zapraszać osobiście najbliższe osoby - nie tylko z kręgu rodziny, ale także przyjaciół. Warto zachować tę formę, gdy zapraszamy osobę wiekową, dystyngowaną lub wyżej od nas postawioną, np. pracodawcę. Jeśli chodzi o dalszą rodzinę i osoby, które daleko od nas mieszkają, oczywiście dopuszczalna jest droga pocztowa. Jeśli chcecie wręczyć osobiście Wasze zaproszenia na ślub, warto wcześniej poinformować o tym gości i ustalić termin odwiedzin. Pod żadnym pozorem nie wypada zapraszać swoich gości poprzez: e-mail, SMS, media społecznościowe itp.
Pamiętajcie też, że osoby, które ukończyły 18 lat należy zaprosić oddzielnie. Na ich zaproszeniu powinien się znaleźć dopisek: „wraz z osobą towarzyszącą”, lub imię i nazwisko tej osoby, jeśli jest Wam znane.
Zapraszacie na swój ślub osoby, które często zmieniają partnerów? Nie będzie nietaktem, jeśli na blankiecie poczynicie dopisek „z osobą towarzyszącą”. Ładniej jednak jeśli dowiecie się, jak nazywa się aktualna sympatia danej osoby, nawet jeśli finalnie to nie ona pojawi się się na ślubie i weselu.