Karty menu

Rolą karty menu jest informowanie gości weselnych, o daniach jakich mogą się spodziewać oraz godzinach ich podania. Jest to pewien rodzaj planu wydawania posiłków. Pozwali uniknąć chaosu na przyjęciu weselnym oraz sytuacji, w której będziecie musieli zwoływać gości spacerujących po ogrodzie na posiłki. Z pewnością pobudzi apetyt niejednego gościa. Weselna karta menu idealnie dopełni dekorację stołu weselnego, na którym będą już winietki i zawieszki z danej kolekcji. Postawione na stołach będą się idealnie prezentować i przyciągać wzrok już na odległość. Jeśli chcesz sprawić bardzo dobre wrażenie na swoich gościach oraz wzbudzić zachwyt koniecznie musisz je zamówić.

Menu jednokartkowe na talerz

Elegancko zaprojektowane karty menu są umieszczane bezpośrednio na talerzach. Ta starannie dobrana forma prezentacji potraw dodaje wyjątkowego charakteru każdemu przyjęciu, zapewniając indywidualne podejście do każdego z zaproszonych.

Menu składane stojące

Ten rodzaj kart menu stawiamy na stolikach, oferując gościom wspólny wgląd w zaplanowane potrawy. Ta innowacyjna forma menu, przeznaczona dla kilku osób, dodaje elegancji każdemu przyjęciu.

Menu weselne z godzinami— ważne, by było przejrzyste

Karta menu z godzinami stanowi bardzo istotny element każdego dobrze zorganizowanego wesela. To dzięki niej goście mają obraz na serwowane na uroczystości dania jeszcze przed obiadem czy kolacją, co dodatkowo wzmaga ich apetyt. Jest to niewątpliwe udogodnienie, ale i dodatkowa, przepiękna dekoracja na weselnych stołach Jak jednak powinna wyglądać idealnie zaprojektowana kartka menu? Co powinna posiadać i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze idealnego projektu? Już dziś zaplanuj ją z nami od podstaw.

Menu weselne na stoły - konieczność czy fanaberia?

Nie ulega wątpliwościom, że karty menu na stołach weselnych to bardzo ważny i istotny element każdej uroczystości weselnej. Niestety w obecnych czasach nie jest to jeszcze aż tak popularny trend wśród Par Młodych w naszym kraju. Niesłusznie, bo menu na stoły weselne są naprawdę potrzebne. Dzięki nim na weselu goście będą mieli pełny obraz na dania serwowane podczas obiadu czy kolacji, będą wiedzieli, o której godzinie podany zostanie tort weselny, a na dodatek będą mogli sobie z wyprzedzeniem rozplanować, na co się zdecydują w kwestii jedzenia. Poza powyższymi kwestiami dochodzi również wątek dekoracji. Ten prosty, a zarazem niebanalny element dodaje całej uroczystości weselnej profesjonalizmu oraz klasy i elegancji, których niewątpliwie oczekujemy od profesjonalnie zaplanowanej uroczystości, dopiętej na ostatni guzik w każdej kwestii.

Jakie cechy powinna mieć idealna karta menu na wesele?

Odpowiednio zaprojektowana karta menu na wesele przede wszystkim musi być przejrzysta i czytelna. Goście weselni czytając ją powinni czuć się w pełni komfortowo, powinni odczuwać zachowany profesjonalizm i klasę na wysokim poziomie. Przejrzystość jest niezwykle ważna zwłaszcza dla osób starszych, którzy bardzo sobie to cenią. Co jednak powinna zawierać idealnie zaprojektowana karta menu? Musi być zorganizowana. Obok wypisanych dań, jakie będą serwowane podczas uroczystości, mile widziane będą godziny podawania przy poszczególnych potrawach. Dzięki menu z godzinami goście będą mogli zaplanować sobie zabawy weselne i inne atrakcje, by podczas serwowania posiłków być przy stolikach. Układając menu powinniśmy myśleć zatem o zorganizowaniu i zharmonizowaniu karty. Przejrzystość powinna górować nad ilością dań, które muszą być ze sobą spójne i zgodne. Co do potraw, nie powinniśmy stawiać tylko na dania ciężkie, trzeba przełamywać je lekkimi. Różnorodność jest tu na duży plus. Jednakże powinniśmy ją zastosować również w sposobie przygotowywania dań weselnych. Korzystne będzie umieszczenie w weselnej karcie menu zarówno posiłków gotowanych (np. zupa na pierwsze danie), smażonych (przykładowo drugie danie podczas uroczystego obiadu) jak i przygotowywanych na zimno (przykładowo deser, sałatka etc.). 

W jakiej formie najlepiej zaprezentować menu weselne na stoły?

Nie można zapomnieć również o formie karty menu. Możemy zdecydować się na jedno z łatwiejszych rozwiązanie, jakim jest pojedyncza karta położona na stole (tj. z dwoma stronami tekstu). Natomiast nie należy ograniczać się tylko do najprostszych rozwiązań. Warto przemyśleć też zdecydowanie się na menu w formie zamykanej „książki”. Jest to złożona karta, w której posiadamy aż cztery strony informacji, a nie dwie, jak w przypadku poprzedniej propozycji. Dodatkowym urozmaiceniem może okazać się roznoszenie tego elementu dekoracji przez kelnerów, by zachować profesjonalizm i szyk na najwyższym poziomie.

Najważniejsza jest spójność

Karta menu na stoły weselne powinna być spójna w kwestii wyglądu i estetyki z resztą dekoracji na uroczystości weselnej. Mowa tu o winietkach ślubnych, zawieszkach na alkohol, numerkach na stołach, księdze gości, a nawet o zaproszeniach. Na plus będą tu takie same czcionki, bardzo zbliżona do siebie kolorystyka, zdobienia w podobnych motywach. Kluczem do udanej uroczystości weselnej są przemyślane decyzje, kompatybilność i synchronizacja. Dlatego też spójność z innymi elementami dekoracji gwarantuje elegancką, pełną klasy uroczystość wpierw zaślubin, a później weselną, na której zorganizowanie, porządek i wcześniej wspomniana spójność odegrają pierwsze skrzypce. 

Minimalizm w zestawieniu z elegancją

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nie inaczej jest w przypadku weselnych kart menu. Aby były one przejrzyste potrzeba zorganizowania. Miłośnikom prostoty z pewnością przypadną do gustu karty bez zbędnych zdobień, z napisami na jednolitym tle. Takie subtelne rozwiązanie nie przyćmi innych zdobień na weselu, ale wciąż będzie eleganckie i z klasą. To propozycja zupełnie prosta, a zarazem genialna i elegancka. Z pewnością przypadnie ona do gustu gościom weselnym. Należy pamiętać jedynie, aby resztę dekoracji również wybrać w podobnym, pasującym stylu w celu stworzenia harmonijnego wystroju i atmosfery.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jak przesłać treść do zaprojektowania kart menu?

Po zakupie otrzymasz automatyczną wiadomość z linkiem do formularza online. W formularzu znajdziesz szczegółowe instrukcje.

Jaki jest czas realizacji menu weselnego na stoły?

7 dni roboczych

Produkt dodany do ulubionych