Zaproszenia ślubne złocone

Piękne, eleganckie i glamour - takie właśnie są zaproszenia ślubne złocone. Nie od dziś złoto utożsamiane jest z luksusem i wystawnością, dlatego idealnie wpasują się w kanony organizacji ślubu i przyjęcia weselnego, która to uroczystość jest jedyna w swoim rodzaju i potrzebuje wyjątkowej oprawy papeterii ślubnej.

Pozłacane zaproszenia na ślub - nieprzemijająca moda

Blask i blichtr złoceń w papeterii ślubnej to niezwykle modny trend, który powoli staje się już nieśmiertelny, bo cieszy się ogromną popularnością wśród przyszłych Par Młodych, wybierających tego typu wzory złotych zaproszeń, często mieszane z kolorowymi grafikami kwiatów, lub elegancją minimalizmu czy stylem retro. Z pewnością będzie to trafiony wybór, gdyż pozłacane zaproszenia ślubne pięknie i gustownie podkreślą czar i urok waszej uroczystości ślubnej. Dodatkowo jest to doskonały sposób, aby wywrzeć znakomite pierwsze wrażenie i dać waszym bliskim niezwykła zapowiedź tego, co się ma wydarzyć.

Złocone zaproszenia ślubne w kopercie z kalki

Złote zaproszenia ślubne — klasyka i elegancja

Na złoto jest zawsze moda – o czym przekonuje brylujący w aranżacjach wnętrz glamour i co potwierdzają sklepy jubilerskie. Dużą zaletą złotych zaproszeń jest fakt, iż ten typ zdobnictwa nie starzeje się i jest klasyczny. Można z powodzeniem stosować go na weselach wyprawianych przez osoby młode, jak i starsze pary. Złoto wygląda wspaniale, pasuje swoim blaskiem do wielu materiałów i faktur, a także daje poczucie elegancji i dobrego smaku. Jeśli kochasz te wszystkie cechy i wymagasz ich na co dzień, pomyśl, jak wspaniale byłoby mieć coś ze złota na weselu. Tym czymś mogą być zaproszenia ślubne ze złotym motywem, dekoracje, a nawet cała oprawa kolorystyczna! 

Delikatne złote zaproszenia na ślub

Delikatność złotych ozdób i dekoracji nie tkwi w kolorystyce, gdyż ta przywodzi na myśl przepych. Chodzi o proporcje zdobień oraz ilość materiału. Delikatne złote zaproszenia są lekkie i nie przytłaczają zaproszonych głównie przez fakt, jak precyzyjnie zaplanowano na nich zdobienia. Najlepsze złote zaproszenia na ślub nie krzyczą całymi stronicami, lecz delikatnie zaznaczają swoją obecność czcionką lub wyrafinowanym dekorem. Tego typu ozdoby robią wrażenie szczególnie na kobietach – estetkach i perfekcjonistkach, które mają wyczucie dobrego smaku. Zaproszenia ślubne ze złotym motywem pasują do imprez weselnych i uroczystości niezależnie od motywu przewodniego oraz ogólnego charakteru wydarzenia. Warto jednak pamiętać, aby miały one odpowiednie towarzystwo. Dlatego koniecznie należy wręczać je w odpowiednich kopertach. Mogą być złote – jako przedłużenie motywu zaproszeniowego lub w innej barwie, przełamującej np. czerni lub bieli, co jeszcze bardziej podkreśli ich efekt.

Co do złotych zaproszeń?

Złote zaproszenia ślubne uwielbiają towarzystwo innych złotych ozdób. Począwszy od tub z konfetti o złotej barwie, przez pudełka dla gości dekorowane złotymi motywami, aż po buteleczki ozdobne, oplecione złotymi nićmi. Ważne, aby nie przesadzić z ilością, ponieważ nadal odprawiamy wesele, a nie organizujemy wizyty w skarbcu króla. Dla zrównoważenia złotych dekoracji możemy użyć rośliny, które znakomicie pochłaniają jego przepych, a także dodają naturalności całemu weselu. Jeśli koniecznie chcemy nasycić naszą imprezę ślubną złotem, możemy wykorzystać go punktowo oraz zastosować triki wizualne, które wzmocnią jego działanie. Podstawowe jest użycie światła, które rozpali dekoracje i nada im odpowiedniej barwy. Najlepsze będzie naturalne, lecz wymaga ono zabezpieczeń w postaci lampionów czy kominków. Elektryczne również dobrze się sprawdzi, ważne jednak, aby wykorzystać w tym celu punktowe oświetlenie LED. Złoto kapitalnie odbija żarówki i ogniki, nasycając się blaskiem i ciesząc oko.

Baw się barwą złota!

Tworząc bajeczne wesele oparte na złotych motywach, możesz bawić się odcieniami i sięgać po różne tony koloru królów. Różowe złoto zmiękczy nieco przepych i będzie wspaniale wyglądać na weselu osób szczególnie młodych. Odcienie miedziane wprowadzają w imprezę szampański klimat, kojarzony z sylwestrem lub potańcówką – możesz to wykorzystać. Białe złoto lśni w specyficzny sposób, gdyż jest nieco matowe, co pozbawia motywów charakterystycznego blasku. Jest jednak kolorem niesamowicie weselnym i pasującym do białych sukien, kwiatów czy aranżacji. Z kolei żółte złoto kojarzy się niektórym osobom z tandetą. Jest tak, gdyż w dużych ilościach może ono przytłaczać swoją nienaturalnością. Jednak precyzyjne użyte robi piorunujące wrażenie, zwłaszcza w przypadku, gdy ma różną fakturę. Niuanse barw dobrze jest testować na mniejszych próbkach materiałów, aby później, przy aranżacji całego wesela, nie przeżyć szoku. W tym celu warto kupić np. zaproszenia ślubne pozłacane, które dadzą nam ogólne pojęcie, jak mogą wyglądać złote ozdoby na większą skalę.

Do jakich stylów pasują złote motywy weselne?

Złoto na pewno znajdzie się na Twoim weselu? Świetnie! Umieścisz je na zaproszeniach, dekoracjach i każesz podawać dania na złotych półmiskach? Jeszcze lepiej! Nie wiesz jednak, z jakimi stylami będzie się komponować? Służymy pomocą!

Złoto wbrew pozorom kapitalnie współgra z wieloma stylami aranżacyjnymi i nurtami w zdobnictwie. Ważne jednak, aby nie przesadzać z jego ilością i równoważyć ją wykorzystaniem innych kolorów bądź nanosząc złotą barwę na różne faktury. Złoto szczególnie lubi się ze stylami, takimi jak np.:

  • glamour – jest jego podstawą i w ramach tego stylu podkreśla luksus, wyższy standard, a także przepych, dedykowane do hucznych wesel z przytupem,
  • boho – zieleń i naturalne materiały znakomicie korespondują ze złotem, zmiękczając jego działania, styl polecany fanom natury, którzy nie rezygnują z tego, co królewskie,
  • vintage – szczególnie dobrze złoto komponuje się z kreacjami w stylu vintage, opartymi na dużej ilości brokatu, koktajlowym stylu oraz delikatnej biżuterii.

Cały urok złotych ozdób wynika przede wszystkim z umiejętności dawkowania ich w przestrzeni domu weselnego, świątyni, w której odbywają się zaślubiny oraz na ubraniach. Złote zaproszenia weselne są kapitalnym przedsmakiem, a jednocześnie wizytówką, która daje obietnicę tego, co stanie się na samym weselu. Jeśli wręczysz je w odpowiedniej atmosferze, doskonale ważąc słowa oraz dodając do nich niewielki podarunek, z pewnością olśnisz niejednego zaproszonego. Wówczas to złoto będzie dodatkiem do Ciebie! 

Element zaskoczenia, czyli nietypowe dodatki do pozłacanych zaproszeń

Aby nieco urozmaicić złocone zaproszenia na ślub, warto postawić na nietypowe dodatki. Zamiast zwykłej białej koperty, wybierz transparentną alternatywę. Dzięki temu piękne wzory wybranej papeterii będą widoczne już na pierwszy rzut oka. Niezaprzeczalnym hitem sezonu są także tzw. odbicia lakowe. Ten jeden niepozorny element potrafi odmienić złocone zaproszenie na wesele ze złotym motywem w iście królewski list! Złote odbicia świetnie podkreślą podniosłość uroczystości. Możesz wybrać zarówno wersje z napisami, jak i tematycznymi symbolami. 

Na czym polega złocenie zaproszeń ślubnych?

Złocenie zaproszeń wykonuje się m.in. w technice hot-stampingu. Można wyróżnić hot-stamping matrycowy oraz bezmatrycowy. W RoyalDekor korzystamy ze złocenia wykonywanego na złociarkach bezmatrycowych. Dzięki tej technice szybko wykonujemy krótkie serie złoceń. Do tej techniki nie jest konieczne przygotowanie specjalnych matryc, co znacznie wydłużyłoby czas pracy. 

Od czego zależy jakość złocenia?

Jakośc zależna jest od:

  • doświadczenie operatora,
  • rodzaj folii,
  • klasa maszyny do złocenia. 
Dlaczego złocenie wpływa na cenę zaproszeń?

Uszlachetnianie papieru, w tym przypadku złocenie zwiększa koszt finalnego produktu. Dzieje się tak za sprawą dodatkowej obróbki, której musi zostać poddany papier. Czas operatora, użycie specjalistycznych maszyn oraz koszt samej folii do złocenia to główne składowe zwiększonej ceny. Finalnie jednak otrzymujesz produkt, który na pierwszy rzut oka różni się od zwykłej papeterii. 

Produkt dodany do ulubionych