Zawarcie związku małżeńskiego to wydarzenie, które warto odpowiednio uczcić. Wymarzony dzień musi wyglądać idealnie pod każdym względem. Decydując się na przyjęcie weselne, zazwyczaj samodzielnie wybieramy też motyw kolorystyczny sali, w której odbędzie się zabawa. Jakie zestawy będą najmodniejsze w 2020 roku i gdzie szukać inspiracji?

Połączenie złota i srebra – klasyczna elegancja

Złoto i srebro to kolory kojarzące się z cennymi kruszcami, ich dominacja na sali weselnej wniesie do naszego przyjęcia wrażenie elegancji i przepychu. Idealnym tłem do srebrno – złotego motywu będzie złamana biel, dzięki której niej unikniemy również przesady i przytłoczenia kolorami.

Delikatny dotyk lawendy – dla wielbicieli natury

Jeśli wasze wesele zaplanowane jest na czas jesieni, warto zaczerpnąć inspiracji co do motywu kolorystycznego od samej matki natury. Kolor lawendy na sali weselnej będzie idealnie współgrał z jesienną aurą za oknami. Lawenda w połączeniu z bladą zielenią będzie stanowić idealny zestaw kolorystyczny dla miłośników przyrody i życia w zgodzie z odwiecznym rytmem natury.

Bordo i biel – piękno wyrazistych barw

Wesele zazwyczaj kojarzone jest z delikatnymi, bladymi barwami. Dla osób, które nie boją się wyzwań, idealnym zestawem kolorystycznym w 2020 roku, będzie połączenie wyrazistego koloru bordo z czystą bielą. Bordowe akcenty mogą znaleźć się na wszystkim, począwszy od ślubnych zaproszeń po pokrowce na krzesła. Niewinna biel daje znakomite tło do eksperymentowania z barwami.

Róż i złoto, zestaw kolorystyczny dla romantyków

Wesele to dzień zwycięstwa miłości nad wszystkimi przeciwnościami losu. Wielbiciele romantycznej strony życia mogą postawić na dekoracje weselne w barwie delikatnego różu, od zawsze kojarzącego się z gorącym uczuciem. Róż idealnie zaprezentuje się w parze z eleganckim złotem.

Wesoła czerwień i soczysta zieleń – propozycja na przyjęcie w stylu rustykalnym

Często spotykanym motywem przewodnim wesel jest styl rustykalny. Wrażenie bliskości z naturą i sielskim obrazem wsi, możemy uzyskać na wiele sposobów między innymi umiejętnym połączeniem kolorów. Dekoracje ślubne, w których barwą przewodnią będzie intensywna, wesoła czerwień z zielonymi akcentami, to propozycja idealna na rustykalne przyjęcie.

Wesele w stylu minimalistycznym, motyw black&white

Wydawać by się mogło, że czerń to barwa, która ze ślubem ma niewiele wspólnego, a gdyby tak przełamać stereotypy? Umiejętnie wykorzystana czerń, może pomóc nam uzyskać elegancką oprawę kolorystyczną wesela utrzymanego w minimalistycznym tonie. Barwą dominującą w tym wypadku powinna być bez wątpienia biel, czarne dodatki dadzą wrażenie niewymuszonej elegancji i dobrego smaku

Wybierając motyw kolorystyczny wesela, warto zajrzeć w głąb siebie i swoich upodobań. Jeśli nie mamy pomysłu na to, w jakim tonie utrzymać otoczkę przyjęcia ślubnego, możemy szukać inspiracji wśród propozycji najmodniejszych zestawów kolorystycznych, które będą często gościć na salach weselnych.

Minimalistyczne zaproszenia weselne
Produkt dodany do ulubionych