Na każdym weselu przychodzi moment, w którym para młoda dziękuje swoim rodzicom za wszystko, co od nich otrzymali. To często dla obu stron bardzo wzruszający moment, a sposób podziękowania może dodatkowo podkreślić jego rangę. Jeśli chcesz zadbać o to, by rodzice poczuli się naprawdę docenieni, to sprawdź nasze pomysły na nietypowe podziękowania dla rodziców na weselu.

Podziękowania dla rodziców  - tekst prosto z serca

Już od przedszkola niemal każdy z nas słyszał, że najlepszy prezent, to ten dany prosto z serca i przygotowany z myślą o obdarowanych. Nic zatem dziwnego, że najlepszy tekst podziękowania dla rodziców będzie płynął prosto z serca. Jeśli więc chcesz w sposób szczególny podziękować swoim rodzicom, to gotowe teksty podziękowań wykorzystaj jedynie do inspiracji, a potem powiedz lub napisz to, co Ci serce dyktuje.

Niektóre pary młode decydują się po prostu powiedzieć coś od siebie, a inne wolą przeczytać wcześniej przygotowany tekst. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie, ładnie wydrukowany tekst podziękowania dla rodziców, utrzymany w tej samej stylistyce co zaproszenia ślubne będzie przepiękną pamiątką, która na pewno będzie pieczołowicie przechowywana.

Jeśli czujesz się na siłach, to jako tekst podziękowania dla rodziców możesz napisać wiersz. Może to być utwór rymowany, radosny i lekki w odbiorze, a może to być wiersz bardziej liryczny, wywołujący wzruszenie. Wszystko zależy od Twoich umiejętności pisarskich i konwencji podziękowań.

Artystom z krwi i kości proponujemy iść jeszcze o krok dalej, czyli napisać dla rodziców specjalną piosenkę, którą para młoda wspólnie wykona na weselu. Podobnie jak w przypadku wiersza, piosenka może być liryczna, satyryczna lub rockowa, a wybór zależy od tego, w czym czujesz się najlepiej. Niezależnie od tego, jaką piosenkę stworzysz, będzie to naprawdę nietypowe podziękowanie dla rodziców, które na długo zapadnie im w pamięć.

Podziękowania dla rodziców – prezent inny niż wszystkie

Bardzo często dodatkiem do podziękowań jest prezent, który młoda para ofiaruje swoim rodzicom. Możliwości jest bardzo wiele, gdyż prezentem tym może być zarówno coś materialnego, jak i wspólny wyjazd czy realizacja innego marzenia. Do sprawdzonych pomysłów z pewnością należą albumy ze wspólnymi zdjęciami, ładnie oprawione zdjęcie rodzinne z młodych lat, czy wspólne zdjęcie pary młodej z rodzicami. Prawdziwą niespodzianką może być zdjęcie wykonane tuż po ślubie, czyli kilka godzin wcześniej. Niektórzy fotografowie ślubni oferują usługę szybkiego przygotowania zdjęcia do prezentu dla rodziców, a zaskoczenie na ich twarzach i radość z takiego podarku są bezcenne.

Prezentem jako podziękowanie dla rodziców może być też zaproszenie na wyjazd. Najbardziej z pewnością ucieszy ich wspólny wyjazd z młodymi, na którym będą mogli spędzić miło czas. W zależności od upodobań rodziców i możliwości finansowych młodych, może to być wyjazd do hotelu z atrakcjami, do chatki położonej na odludziu czy do ciepłych krajów. Dobrym pomysłem może być też wycieczka w miejsca, które młodym dobrze się kojarzą i które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju ich związku.

Dodatkiem do podziękowań dla rodziców mogą być też kosze smakołyków. Ładnie zapakowana dobra kawa, herbata, słodycze czy wino będą miłym upominkiem, który osłodzi przejście do kolejnego etapu życia.

Podziękowania dla rodziców – filmy

Dzięki rozwojowi technologii w ostatnim czasie prawdziwym hitem podziękowań dla rodziców są filmy przygotowane z myślą o nich. Mogą to być filmy, na których są wspomnienia z różnych momentów życia okraszone zdjęciami lub nagraniami z dzieciństwa pary młodej lub wcześniej nagrane podziękowanie dla rodziców. Podziękowania w formie filmu zawsze wzbudzają dużo emocji i niejeden gość weselny dyskretnie uroni łezkę, oglądając podziękowania lub wspomnienia młodych. To piękna pamiątka dla rodziców na przyszłe lata, dlatego po projekcji warto wręczyć im jego kopię. Najlepiej nadaje się do tego spersonalizowany pendrive lub płyta dvd z okładką przygotowaną specjalnie na taką okazję.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.