Przygotowania do ślubu to bardzo intensywny czas, w którym trzeba podjąć wiele różnorodnych decyzji. Oprócz tych kluczowych dotyczących daty, miejsca i stylu, w jakim będzie zorganizowany ślub i wesele są również te dotyczące listy gości weselnych czy sposobu ich usadzenia. Nie mniej ważne od sposobu usadzenia gości na weselu jest też plan stołów weselnych, na którym będą mogli znaleźć swoje miejsce przy stole. Zobaczmy zatem, jak przygotować plan stołów weselnych.

Plan stołów na wesele - dobrze go przemyśl

Pisaliśmy już kiedyś jak usadzić gości weselnych, by nikt nie czuł się pominięty czy zignorowany. Tu przypomnimy tylko, że warto uwzględnić hierarchię rodzinną, sadzając najbliżej pary młodej osoby im najbliższe. Dobrze jest również uhonorować nestorów rodu oraz zadbać o to, by każdy gość znalazł się w otoczeniu osób, z którymi znajdzie wspólny język. W przypadku konfliktów rodzinnych warto skorzystać z możliwości usadzenia tych osób z dala od siebie, by zminimalizować ryzyko eskalacji konfliktu podczas uroczystości weselnej.

Plan stołów weselnych musi być również dopasowany do możliwości sali, w której będzie organizowane wesele oraz liczby gości. W niektórych salach można wybrać kształt stołów i ich układ, dlatego warto zastanowić się, czy lepiej będzie posadzić gości weselnych przy stołach okrągłych czy może lepiej będzie zdecydować się na układ w kształcie podkowy. 

Gotowy plan stołów - wybierz szatę graficzną

Mając gotowy plan stołów weselnych możesz przystąpić do znacznie przyjemniejszej części czyli wyboru sposobu jego prezentacji. Zwykle plan stołów weselnych umieszcza się na tablicy przed wejściem na salę weselną. Dzięki temu każdy z wchodzących może sprawdzić sobie jakie miejsce jest dla niego przeznaczone i po wejściu na salę może od razu kierować się we właściwym kierunku.

Plan stołów weselnych może być zwyczajną kartką, na której zostaną wydrukowane nazwiska osób w odpowiedniej kolejności. Jeśli zależy Wam jednak na weselu dopracowanym we wszystkich szczegółach, to znacznie lepiej będzie się prezentować plan stołów w ładniejszej szacie graficznej.

Wybór jest niemal nieograniczony, gdyż znajdziecie plany stołów na wesele w stylu glamour, stylu boho, w stylu rustykalnym, w stylu minimalistycznym, klasycznym, a nawet w stylu industrialnym, który cieszy się ogromnym powodzeniem nie tylko we wnętrzach. Różnorodność może Was zgubić powodując trudność w podjęciu decyzji, a prawda jest taka, że najlepiej zachować spójność, wybierając plany stołów w takiej samej szacie graficznej jak zaproszenia ślubne, winietki, karty menu czy numerki na stoły. Dzięki temu oprawa graficzna Waszego wesela będzie spójna i wszystkie elementy będą do niego doskonale pasować.

Plany stołów - różne układy

Jak już wspomnieliśmy układ stołów weselnych może być różny i do niego trzeba dopasować plany stołów, by były one czytelne dla gości weselnych. Możecie więc przygotować plany stołów na jednej dużej planszy odwzorowującej układ stali weselnej. Możecie również zdecydować się na mniejsze karteczki z nazwiskami gości weselnych, które zostaną przypięte do tablicy odwzorowującej układ sali. Efekt funkcjonalny będzie podobny, bo goście bez trudu będą mogli odnaleźć swoje miejsce przy stole, natomiast nieco inny będzie efekt wizualny. Wybór należy do Was, więc wybierzcie taki, który podoba Wam się najbardziej.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.