Wesele kojarzy się z zabawą do białego rana, nietuzinkowymi strojami, sztucznymi ogniami, oczepinami, masą jedzenia i alkoholu - tak postrzegane jest wesele przez większość osób. Jednak nic nie trwa wiecznie i zaczyna panować nowy trend, a mianowicie wesela w stylu Eco".

Mniej nie znaczy gorzej. Minimalizm jest piękny, wystarczy do niego odpowiednio podejść. Ślub cywilny lub kościelny to jest bez znaczenia w przypadku wesela Eco. Chodzi głównie o podejście Pary Młodej do organizacji imprezy. Wiele rozwiązań można zorganizować w stylu eco - dobry przykładem będzie przyjazd z kościoła do sali weselnej bryczką lub autem elektrycznym, a nie popularnym samochodem spalinowym. Suknia i garnitur Pary Młodej wykonane mogą być z naturalnych materiałów takich jak jedwab, bawełna czy lnu (najlepiej wybrać takie ubrania, które będą mogły służyć nam na co dzień po zakończeniu wesela). Jeśli jednak organizatorzy wesela zdecydują się na tradycyjne stroje, lepiej jest wypożyczyć suknie lub garnitur, a jeżeli kupować nowe. Sprawa butów wygląda znacznie lepiej, ponieważ raz kupiony produkt dobrej jakości, może służyć nam nawet latami, dlatego warto postawić na obuwie najwyższej jakości. Dodatki weselne też powinny być w stylu Eco, dlatego warto zaopatrzyć się w produkty pochodzące z recyklingu bądź materiałów ekologicznych.

Wesele w stylu eco - dlaczego warto?

Trudne czasy wymagają dobrych decyzji. Wielu z nas zależy na ochronie planety, dlatego każda decyzja, która ograniczy ślad węglowy, będzie dobry rozwiązaniem. Ograniczenie zużycia plastiku, nie wyrzucania jedzenia czy organizacja imprez w stylu eco - wszystkie te działania pomogą chronić planetę.

Wesele w stylu Eco będzie doskonałą alternatywą dla tradycyjnej uroczystości, a także ograniczyć w ten sposób:

Wyrzucanie jedzenia

możliwości, aby wyliczyć idealną porcję żywnościową na jednego gościa.

Zużyty plastik i odpady

Przygotowanie hucznej imprezy wymaga zużycie ogromnych ilości plastiku - balony, fajerwerki, sztuczne ognie, mnóstwo jedzenia pakowane w plastikowe opakowania i wiele innych. Organizując wesele w stylu eco , zredukujesz liczbę odpadów do minimum.

Woda i energia elektryczna

W dogodnych warunkach można zorganizować wesele pod gołym niebem, na plaży czy pod wielką drewnianą altanką. Zaoszczędzicie w ten sposób mnóstwo pieniędzy, a zużycie prądu ograniczyć do minimum.

Ekologiczne wesele

Każdy etap organizacji wesela musi być dobrze przemyślany.

Jedzenie i picie

Menu weselne powinno zawierać produkty pochodzące z lokalnych gospodarstw. Należy zrezygnować z egzotycznych potraw importowanych z ciepłych krajów. Napoje powinny podawane być w szklanych dzbankach i butelkach. Za wszelką cenę unikać napojów w plastiku. W kwestii alkoholu warto nabyć lokalne nalewki czy bimber - jest to zdecydowanie zdrowsza opcja od alkoholu sklepowego, a przy tym wesprzecie lokalnych sprzedawców.

Zaproszenie w stylu Eco

Bardzo istotny element każdego ślubu. Warto więc zaopatrzyć się w zaproszenie z papieru ekologicznego. W naszym sklepie znajdują się zaproszenia wykonane w 100% naturalny - zaproszenie eco można włożyć do koperty wykonanej z takiego samego materiału.

Dekoracje i dodatki

Wybieraj produkty, które nadają się do recyklingu. Piękne dodatki bez użycia grama plastiku? Tak, to możliwe. Dekoracje z papieru, drewna czy bambusa będą równie atrakcyjne, a może i lepsze niż ich plastikowe odpowiedniki. Warto zamienić cięte kwiaty (które po uroczystości będą wywalone na śmietnik) na doniczkowe. Para młoda zaoszczędzi w ten sposób sporo pieniędzy. Styl Eco powinien nawiązywać do natury, dlatego dekoracja powinna mienić się zielonymi kolorami. Jako dodatki można wykorzystać wiklinowe kosze czy korę drzewa. Dla osób, które najbardziej poświęcającym się dobru planety, ciekawym rozwiązaniem będą drewniane obrączki zamiast tradycyjnych - podczas tworzenia srebrnych i złotych obrączek wytwarza się wiele toksycznych odpadów.

Suknia ślubna i garnitur Państwa młodych

Naturalne tkaniny od lokalnych krawców będą najlepszym wyborem na ekologicznych weselu. Ubrania wykonane z jedwabiu, bawełny i lnu sprawdzą się idealnie (szczególnie latem). Warto wybrać kreacje, które będą mogły nam służyć w dni powszechne.

Prezenty

Warto uwzględnić w zaproszeniach, że nie chcecie dostawać prezentów, które trafią kilka dni później na śmietnik. Mowa tutaj o ciętych kwiatach, akcesoriach do mieszkania, kiczowatych prezentach z aliexpress. Warto chwilę się zastanowić i wybrać prezenty mądrze, a najlepiej wręczyć samą gotówkę w kopercie.

Oświetlenie

W okresie letnim słońce zachodzi stosunkowo późno, warto więc to wykorzystać i bawić się przy naturalnym świetle. Kiedy nadejdzie zmrok zamiast prądu elektrycznego, można wykorzystać świecie (najlepiej z wosku pszczelego lub sojowego). Ciężko wam sobie to wyobrazić? Zapewniam, że impreza w takim stylu będzie odbywała się w niesamowitym klimacie.

Lokalizacja

Miejsce imprezy weselnej powinno być dobrze zlokalizowane, tak aby uniknąć długiej jazdy samochodem. Wystarczy zrobić dobry research i wybrać miejsce, które będzie znajdowało się blisko kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Najlepiej, aby dystans do sali można będzie pokonać pieszo. Jeśli nie będzie takiej możliwości warto wynająć busa z kierowcą, aby zabrał jak największą ilość osób jednym transportem.

Produkt dodany do ulubionych