Wprowadzamy do naszego życia coraz więcej natury, otaczając się roślinami, spędzając czas na wolnym powietrzu i przenosząc się daleko za miasto. W tym ekologicznym trendzie tworzone są również niesamowite wesela w plenerze, których motywem przewodnim jest las. Zachwycają one swoją naturalnością i oryginalnością, a także pozwalają na stworzenie wielu wspaniałych rzeczy. Zainspiruj się naszymi pomysłami i stwórz imprezę weselną blisko natury, jakiej jeszcze nie widział nikt!

Zaproszenie na ślub z leśnym motywem

Gdzie zorganizować wesele w leśnym stylu?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się dość prosta, wszakże gdzie może odbyć się wesele z motywem leśnym jak nie w lesie. W rzeczywistości jednak możemy mieć problem ze znalezieniem miejsca na tego typu uroczystość. Lasy należące do państwa są prawnie chronione, w wielu z nich prowadzona jest wycinka, a patrole Straży Leśnej kontrolują przestrzeń, poszukując łamiących prawo. Organizując tak dużą imprezę jak wesele, musimy się liczyć z możliwością ukarania mandatem. O wiele lepiej przenieść celebrację do lasu prywatnego, należącego do kogoś z rodziny. Wówczas nie musimy się martwić ani o liczbę gości, ani o dekorację, które tam wzniesiemy. Jeśli nie dysponujemy tego typu przestrzenią, możemy zorganizować wesele w ogrodzie bądź na działce za miastem. Wówczas motywem leśnym będą dary lasu, za pomocą których można stworzyć wspaniałe ozdoby.

Kolorystyka i dekoracje

Barwami dominującymi w weselach organizowanych w stylu leśnym są przede wszystkim kolory ziemi: zielenie oraz brązy. W sezonie wiosennym możemy uzupełnić je kolorowymi akcentami będącymi symbolem kwiatów i owoców, jesienią żółciami i pomarańczami, które kojarzą się z liśćmi. Funkcję dekoracji mogą zaś spełniać leśne dary, które można przynieść ze sobą z wizyty w zielonym mateczniku. Od kory i elementów poszycia, przez paprocie, grzyby i jagody, aż po drobne kamienie, kasztany i żołędzie. Z tych skarbów możemy stworzyć nie tylko robiące wrażenie siedziska, ale również klimatyczne ozdoby na stół, ołtarz czy krzesła dla gości. Ważne, aby przy ich zdobywaniu nie zniszczyć żadnej rośliny ani nie przepłoszyć bytujących w lesie zwierząt. Naturalne ozdoby bardzo łatwo można farbować oraz zdobić według własnych upodobań, co jeszcze bardziej pobudza kreatywność. Kapitalnym rozwiązaniem są siedziska stworzone z drewnianym szczap lub talerze do podawania posiłków z kory drzew.

Leśne zaproszenie w pięknych kolorach

Leśne motywy

Wesele z dominującym motywem robi się prościej i przede wszystkim przyjemniej. A nie ma bardziej wdzięcznego tematu niż las. W oparciu o rzeczy kojarzące się z nim oraz nasze osobiste odczucia możemy stworzyć coś naprawdę wspaniałego. Możemy przykładowo stworzyć lub zamówić unikalne zaproszenia z botanicznymi zdobieniami w stylu eko. Najlepsze z nich znajdziesz w sklepie z artykułami ślubnymi Royal Dekor, którego klejnotem koronnym jest oryginalna papeteria. Wśród najbardziej rozpoznawalnych motywów leśnych będą różnego rodzaju gatunki roślin występujących w zagajnikach, borowinach i łęgach w całej Polsce. Od paproci, aż po świerkowe gałęzie, zarówno w wersji fizycznej, jak i graficznej. Doskonale będzie również postawić na drewno w różnych odsłonach. Krzesła z naturalnej sosny, lampiony wycięte w pniach brzóz, tabliczki z oznaczeniem stolików z litego drewna. Wszystkie tego typu dekoracje nie tylko robią wrażenie, ale są bardzo ekologiczne – po wesele można je powtórnie wykorzystać!

Oświetlenie na leśnym weselu

Po zmroku gwoździem wesela w stylu leśnym powinno być oświetlenie oparte na naturalnych źródłach światła. Najbezpieczniejsze będą lampiony i girlandy, jednak odważne osoby mogą pokusić się o ustawienie pochodni bądź rozpalenie ogniska. Warto jednak wystrzegać się organizowania tego typu atrakcji w sezonie upałów, kiedy istnieje duże ryzyko pożaru. Dla bezpieczeństwa warto naturalne oświetlenie umieszczać w solidnych oprawach bądź pod kopułami ze szkła. Niezależnie od ilości lampionów czy świec, powinniśmy również zadbać o standardowe źródło światła ze względów praktycznych. Z tego powodu warto organizować leśne wesele w pobliżu budynków gospodarczych bądź siedzib ludzkich na skraju lasu. W ten sposób będziemy mieli pod ręką gniazdka elektryczne lub możliwość przeciągnięcia przedłużaczy.

W co się ubrać na leśne wesele?

Motywy leśne na weselu powinny znaleźć swoje powtórzenie również w strojach gości oraz pary młodej. Jeśli to możliwe, możemy poprosić świadków lub najbliższych członków rodziny o ubranie strojów w kolorach ziemi. Sami również możemy poeksperymentować! Zamiast białej sukni ślubnej panna młoda może wybrać zwiewną sukienkę o barwie butelkowej zieleni. Na jej głowie może znaleźć się wianek ze świeżo zerwanych kwiatów, a na stopach delikatne baletki z naturalnej skóry. Pan młody może zaś przemyśleć założenie brązowej marynarki oraz wpięcie w jej klapę prawdziwego, dorodnego kwiatu. Leśne wesela odbywają się przeważnie w sezonach letnich, dlatego przy doborze stroju będzie liczyć się przede wszystkim wygoda. Na wieczorną porę warto zadbać o dłuższy rękaw i grubsze materiały ze względu na komary.

Atrakcje na weselu z motywem lasu

Wesele z motywami leśnymi daje ogrom możliwości pod względem organizacji atrakcji dla zaproszonych gości. Dotyczy to w szczególności imprez na skraju lasu, które już samym faktem imprezy plenerowej są pokazem niezwykłej kreatywności. Na leśnym weselu możemy zorganizować m.in.:

  • pokaz połykaczy ognia,
  • zabawę w chowanego w leśnej ostoi,
  • zawody na zbieranie darów lasu,
  • uroczyste wypuszczenie gołębi,
  • gry i zabawy na wolnym powietrzu,
  • kuchnię polową.

Ważne, aby przy organizacji tego typu atrakcji zadbać o bezpieczeństwo gości oraz zabezpieczyć należycie tereny zielone przed kontaktem z człowiekiem. W pobliżu lasu po zmroku lepiej nie puszczać głośnej muzyki ani nie niepokoić mieszkańców zielonej ostoi. W kontekście gości należy również zadbać o transport, zwłaszcza w przypadku wesela zorganizowanego daleko poza miastem. Dobrą opcją w takich przypadkach będzie zorganizowanie imprezy na terenie należącym do domu weselnego lub działce rodzinnej z zapleczem w postaci budynków. 

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.