Styl rustykalny – sielski dotyk natury

Wszystkim, którzy nie mają pojęcia, co konkretnie oznacza pojęcie „styl rustykalny” warto wyjaśnić. Rustykalny, czyli związany z wsią i jej mieszkańcami. Wesele urządzone w takim stylu jest pełne drewnianych akcentów, stonowanych kolorów, kwiatów oraz innych nawiązań do sielskiego łona natury. Panna młoda zamiast welonu wybiera wianek z polnego kwiecia. Największym problemem jest zazwyczaj wybór sali na przyjęcie. Wnętrze, w którym planujemy się bawić, można jednak odpowiednio zaaranżować, dodając drewniane akcenty oraz detale w postaci koronek, czy koszyków z owocami.

MENU RUSTYKALNA SOSNA

MENU RÓŻANA KRATKA


Rustykalne wesele hit czy obraz kiczu?

Przeciwnicy wesela w stylu rustykalnym, zazwyczaj twierdzą, że jest to przyjęcie pełne kiczu, istnieje jednak wiele argumentów, które mogą obalić to stwierdzenie. Co przemawia za tym, że przyjęcie weselne w rustykalnym wydaniu jest dobrym pomysłem?

  • 1. Nawiązanie do tradycji i wesel z czasów naszych rodziców lub dziadków.
  • 2. Spokojna, podniosła uroczystość, brak zbędnego przepychu.
  • 3. Wszechobecna bujna zieleń i kwiaty.
  • 4. Doskonała sceneria do fotografii ślubnych i zdjęć z gośćmi.

Wesele w stylu rustykalnym z pewnością przypadnie do gustu starszym członkom rodziny. Dziadkowie prawdopodobnie ze wzruszeniem przypomną sobie chwile swojej własnej młodości, ślubu i wesela. Przyjęcie nawiązujące do sielskiej wsi i łona natury to nie obraz kiczu, lecz tradycji, spokoju i harmonii. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za weselem w stylu rustykalnym, jest wprost urzekająca sceneria do pamiątkowych fotografii.

WINIETKI ŚLUBNE SŁONECZNIKI

WINIETKI ŚLUBNE RÓŻANA KRATKA

Jak urządzić rustykalne wesele?

Urządzenie wesela w stylu rustykalnym w dzisiejszych czasach jest dosyć sporym wyzwaniem. Przyzwyczajenie do wesel pełnych przepychu i wielkiej pompy sprawia, że nie wiele jest skromnych sal przypominający wiejskie, drewniane wnętrza. Urządzając imprezę w letnich miesiącach, możemy pokusić się o zabawę pod gołym niebem. W takich wypadkach należy zatroszczyć się o namiot, pod którym goście będą spożywać posiłki oraz drewnianą podłogę do tańca. W urządzaniu wesela w stylu rustykalnym dużą pomocą wykaże się z pewnością asystent ślubny, co nie znaczy jednak, że młodzi nie są w stanie sami sprostać wyzwaniu. Styl rustykalny opiera się w dużej mierze na detalach. Kwiatowe dekoracje, retro fotografie i koronkowe serwetki możemy przygotować wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, co z pewnością przyniesie dużo radości.

ZAWIESZKI RUSTYKALNA RÓŻA

ZAPROSZENIA ŚLUBNE SŁONECZNIKI

ZAPROSZENIA ŚLUBNE RÓŻANA KRATKA

Rustykalne wesele a stylizacja Pary Młodej

Rustykalna stylizacja powinna być przede wszystkim prosta. Skromny garnitur i subtelna suknia bez zbędnych dodatków i falban. Jeśli chodzi o makijaż, również warto zachować umiar. Zamiast wymyślnych upięć panna młoda powinna postawić na prosty warkocz lub delikatne loki ozdobione wieńcem z polnych kwiatów.