Od niedawna na naszym Instagramie @zaproszenia_royaldekor pojawiła się opcja DIY, czyli nic innego jak Do It Yourself (zrób to sam). W każdy poniedziałek Magda pokazuję w jak szybki i łatwy sposób wykonać oryginalne dekoracje ślubne, które można również wykorzystać na inne, wyjątkowe okazje. Zapewne zadajesz sobie pytanie dlaczego akurat DIY ? Już Ci odpowiadam, to idealny strzał w dziesiątkę dla osób, które uwielbiają własnoręcznie wykonywać dekoracje. Będziesz mogła podzielić się z gośćmi swoją kreatywnością i ogromną ilością włożonego serca w dekoracje. A przy dobrym rozplanowaniu DIY z pewnością pomniejszy to Twoje wydatki.

Własnoręcznie wykonane podziękowanie dla gości

Ile czasu zarezerwować na ślubne DIY?

Nie ma jednoznacznej odpowiedni, ale z pewnością jest to jeden z najważniejszych etapów planowania Do It Yourself. Zanim przystąpisz do prac ustal przybliżony czas realizacji danej dekoracji. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie ile czasu zajmie Ci zrobienie jednej sztuki ozdoby. Później przemnóż przeznaczony czas razy ilość wszystkich sztuk jakie musisz wykonać (pamiętaj jednak o dodatkowym zapasie dekoracji w razie uszkodzenia, którejś z nich). W ten sposób mniej więcej określisz szacunkowy okres pracy i będziesz pewna w 100%, że zdążysz przed ślubem.

Papeteria ślubna – co wchodzi w jej skład i jak ją wybrać?

Co będzie Ci potrzebne

Jeżeli chcesz uniknąć dodatkowego biegania za materiałem, zrób zakupy nie ruszając się z domu. Zamów przez Internet najpotrzebniejsze rzeczy. Pamiętaj przede wszystkim o zapasie, aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Natomiast do wykonania rożkowego podziękowania dla gości potrzebujesz linijkę, ołówek, nożyczki, papier w dwóch kolorach, klej na gorąco i wypełnienie (w naszym przypadku jest to uschnięta gipsówka).

Etapy rożkowego podziękowania dla gości

DIY jak zrobić podziękowanie dla gości weselnych

Nie mogłam doczekać się tego momentu. Wreszcie mogę Ci opisać KROK PO KROKU jak samemu wykonać podziękowania dla gości w formie rożka. W tym przypadku wypełnienie składa się z białej gipsówki natomiast pamiętaj, że nie musisz robić identycznego DIY. Dodaj coś od siebie i wypełnij środek czym tylko chcesz. Pamiętaj tylko pochwalić się pomysłowością i wrzuć na swojego Instagrama zdjęcie, a także oznacz je hasztagiem #DIYroyaldekor . W ten sposób będziemy mogli podziwiać Twoje dzieło, a przy okazji możesz być również inspiracją dla innych. Przejdźmy jednak do sedna i poznaj kilka trików jak w ekspresowym tempie można stworzyć coś wyjątkowego:

spersonalizowane podziękowanie dla gości weselnych

Etap 1. Przygotuj dwa dowolne kolory papieru. Najlepiej będzie jak dopasujesz je do kolorów przewodnich wesela, wtedy wszystkie dekoracje będą spójne. Następnie przy pomocy linijki i ołówka dokładnie odrysuj kwadraty o wielkości 8x8 cm na obydwóch kolorach papieru (oczywiście wielkość jest zupełnie dowolna, wszystko zależy od Twojej wyobraźni)

Etap 2. Papier należy wyciąć po odrysowanych krawędziach

Etap 3 i 4. Wycięty papier zagnij do środka i połącz ze sobą krawędzie klejem na gorąco, chwile przytrzymaj i voilà gotowe

Etap 5. Teraz zabierz się za powtórzenie czynności, ale tym razem na drugim kolorze kartki

Etap 5. i 6 Powiedzmy, że to jest najtrudniejszy krok ze wszystkich, aczkolwiek nie jest to level hard, także spokojnie. Wyciętą karteczkę zawiń w rożek i przyklej wystającą krawędź klejem na gorąco. Natomiast żeby ułatwić pracę, jedną krawędź możesz przeciąć wzdłuż po skosie, wtedy zwijając papier od razu będziesz widziała efekt.

Etap 7. Popatrz na zdjęcie, tak powinien wyglądać gotowy rożek, „ostry” na końcu.

Etap 8. Rożek z ostrym końcem włóż we wcześniej przygotowaną sklejoną kartkę z etapu nr. 3 i 4 następnie połącz elementy klejem. Przedostatnim krokiem jest przewiązanie rożków, np. lnianym sznurkiem i związanie ich w kokardkę. Na koniec zostało tylko wypełnić rożek więc czekam z niecierpliwością na Twój pomysł! Pamiętaj o hasztagu #DIYroyaldekor !

ręcznie robiony rożek kwiatowy

Powodzenia!

Sprawdź również dodatki, jakie proponujemy ci w sklepie RoyalDekor https://royaldekor.pl/dodatki-weselne

Produkt dodany do ulubionych