Każda Para Młoda chce, aby dzień ich ślubu był najpiękniejszy, perfekcyjnie zorganizowany i zapadający na zawsze w pamięci. Klimat uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego może być jednak bardzo zróżnicowany, w zależności od upodobań i budżetu, którym dysponują narzeczeni i ich rodzice. Kameralny, romantyczny ślub na plaży czy tradycyjne wesele z przytupem – na co się zdecydować?

ZALETY I WADY KAMERALNEGO ŚLUBU ORAZ WESELA

Wiele Par Młodych w ostatnich latach odchodzi od tradycyjnego, hucznego świętowania swoich zaślubin. Wolą kameralny i pełen uroku ślub w naturalnym otoczeniu i w gronie najbliższych osób. Do zalet takiej uroczystości z pewnością można zaliczyć mniejszy stres w trakcie przygotowań czy większy wybór miejsc, w których z łatwością zorganizujemy mniejsze przyjęcie. Dla par decydujących się na wesele tylko najbliższym gronie ważna jest przede wszystkim atmosfera. Wolą mieć szansę na rozmowę z rodziną i serdecznymi przyjaciółmi niż wymienione kilka zdań życzeń od setki osób, z którymi nie utrzymują na co dzień kontaktu.

Księga gości – jaką wybrać i co do niej wpisać?

Małe przyjęcia weselne mają też swoje wady, do których przede wszystkim należą możliwe rodzinne nieporozumienia. Nie wszyscy w rodzinie, zwłaszcza jeśli jest ona duża, zrozumieją dlaczego Państwo Młodzi nie chcą wspólnie biesiadować. Drażliwym tematem może stać się także ograniczenie listy gości do najbliższych osób.

Dla niektórych par problemem mogą być również kwestie finansowe związane z kameralnym przyjęciem. W przeliczeniu do liczby gości może ono okazać się równie kosztowne, jak większa zabawa.

ZALETY I WADY DUŻEGO WESELA

Huczna zabawa weselna to z pewnością impreza, która usatysfakcjonuje wszystkich zaproszonych członków rodziny i znajomych. Nikt z nich nie poczuje się wtedy pominięty. Dla wielu osób będzie to okazja do świetnej zabawy, zwłaszcza jeśli w przygotowania włożymy trochę fantazji, organizując przyjęcie z tematem przewodnim zapowiadanym już przez styl wybranych zaproszeń. Wesele w stylu retro, nawiązujące do amerykańskich lat 50. czy przyjęcie utrzymane w eleganckim i pełnym przepychu klimacie urządzane w pałacowych wnętrzach może być wspominane nawet po wielu latach jako wyjątkowa noc w życiu nie tylko Państwa Młodych, ale też zaproszonych przez nich gości.

Wiele osób przeraża jednak ogrom przygotowań związanych z tak dużym przyjęciem i wywoływany przez nie stres. Problemy potrafią się mnożyć, począwszy od ograniczonych terminów wynajęcia wymarzonego miejsca, przez niedostępność fotografa czy zespołu muzycznego. Każdy kolejny element wymarzonego wielkiego przyjęcia weselnego to także rosnące koszty, które niejednokrotnie przekraczają możliwości finansowe nie tylko Państwa Młodych, ale także wspierających ich najbliższych.

Każda ze tych uroczystości ma swoje plusy i minusy, które należy rozważyć na długo przed ich organizacją. Najważniejsze jest jednak, aby podejmując wybór co do ich nastroju, kierować się przede wszystkim upodobaniami Państwa Młodych. Tylko wtedy mają oni szansę przeżyć jeden z najpiękniejszych dni w ich życiu.

Produkt dodany do ulubionych