Obecnie jesień nie jest zbyt popularną porą na ślub i to zupełnie z niejasnych przyczyn. Tradycyjne polskie wesela bardzo często organizowano o tej porze roku, gdy intensywne prace gospodarskie były już zakończone, czasu było nieco więcej, a długie wieczory przyjemnie było celebrować w trakcie hucznych obchodów ślubnych. Nie warto rezygnować z tej tradycji, zwłaszcza że otaczająca nas przyroda tworzy niepowtarzalną oprawę uroczystości. 

Dożynki, święto plonów

Żyjmy w kraju rolniczym, w którym kult chleba jest głęboki, a każda kromka traktowana jest z szacunkiem. To właśnie bochna chleba, którego ma nam nie zabraknąć życzą nam nasi bliscy na nowej drodze życia. Zboża, kłosy i snopy mogą być cudowną inspiracją do stworzenia ciekawych dekoracji sali i stołu biesiadnego. Jeśli słomiane kłosy wydają ci się zbyt przaśne, możesz po prostu zainspirować się ich wyglądem i użyć do tworzenia kompozycji dekoracyjnych traw. Ich wybór jest naprawdę ogromny, a niektóre gatunki, jak choćby wysokie trawy pampasowe zachwycają swoją elegancją. W ten lekko przygaszony, złoto-pustynny klimat pięknie wpiszą się białe nakrycia i złociste dodatki.

Tanie zaproszenia ślubne

Leśny róg obfitości

Lasy to piękne miejsca, w których cudownie się odpoczywa, a zapach i bliskość z naturą są niepowtarzalne. Nic dziwnego, że producenci kosmetyków tak często sięgają po aromaty igliwia czy żywicy, które wspaniale nas relaksują. Rozległe, bezkresne kobierce z leśnych wrzosów to wspaniała inspiracja do tworzenia fioletowych, różowych i białych kompozycji. Połączone z mchem, paprociami, pnączami leśnymi wprowadzą gości w sielankowy nastrój. Drobne elementy miniatur lasu w szklanych pojemnikach, kulach lub butlach dodadzą stołom elegancji, a podarunki z orzechów na pewno zadziwią niezwykłością. Drewniane plastry zamiast pater, sprawdzą się jako punkt wyjścia do leśnego wesela, na którym panna młoda zaprezentuje się jako cudem odnaleziona rusałka. 

Podziękowania dla gości

Złota i polska

Zwracając uwagę na kwiaty, często zapominamy o liściach. Te egzotyczne są wykorzystywane jako elementy bukietów weselnych, natomiast zdecydowanie rzadziej zwracamy uwagę na polskie klony, dęby czy kasztany, które tak pięknie wybarwiają się o tej porze roku. Miejskie parki mienią się złotem, czerwienią i brązem, świecącymi w przebłyskujących promieniach słońca. Równie piękne mogą być kompozycje z liści podświetlone migającymi płomykami świec czy kolorowymi lampionami, z przebłyskującymi gdzieniegdzie owocami jarzębiny. 

Owoce, warzywa, kosze…

Jabłka, grusze, śliwki stwarzają ogromne możliwości kulinarne, ale mają nie mniejszy potencjał dekoracyjny. Rozstawione w dekoracyjnych koszach natychmiast wprowadzą gości w przytulną atmosferę rustykalnego wesela. Mniej oczywistą dekoracją są jesienne dynie, a szkoda, bo ilość odmian, kształtów i barw jest naprawdę oszałamiająca. Co istotne, możemy dodatkowo podbić ich kolor złotym sprayem, dodając nieco elegancji. Takie zaskakujące kompozycje na pewno zapadną gościom w pamięć, zwłaszcza jeśli obdarujecie ich słoiczkiem domowych przetworów. 

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.