Ślub w plenerze to marzenie wielu par. Część z nich myśli o nim w kontekście zarówno oczekiwań, jaki i obaw oraz wyzwań, które to nietypowe rozwiązanie może przed nimi postawić. Te rzeczywiście częściowo różnią się od wad wesela w typowej sali. I choć na pytanie, czy warto zorganizować swoją uroczystość w plenerze, każdy ostatecznie musi odpowiedzieć sobie sam, warto wcześniej dowiedzieć się nieco więcej.

Zaproszenie z gałązką

Czemu decydujemy się na wesele w plenerze?

Powodów, dla których pary pokochały możliwość świętowania swojej uroczystości jest mnóstwo. Niektórzy pragną zbliżyć się w ten sposób do natury, do innych przemawia możliwość wytworzenia swojskiego klimatu lub wykorzystania innego, typowo outdoorowego pomysłu na wesele. Wiele osób uznaje, że nawet najbardziej misterne dekoracje nie mogą zastąpić piękna natury. Niezaprzeczalnym faktem jest jednak wzrost popularności tego typu imprez.

Jakie są wady wesela w plenerze i jak im zaradzić?

Jedną z najczęściej wymienianych wad plenerowych wesel jest pogoda. Nigdy nie wiadomo, czy trafimy na dzień o przyjemnej temperaturze, nieznośny upał, czy może burzę i intensywne ulewy. Jest to szczególnie trudne do przewidzenia biorąc pod uwagę, że w przypadku komercyjnego wynajęcia działki, na której odbędzie się uroczystość, terminy często należy rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem. Niepewność pogodowa może być także sporym problemem dla zespołu muzycznego. Rosnąca popularność tego typu wesel, oraz siłą rzeczy także krótszy sezon, oznaczają często wysokie koszty. Wiele osób obawia się również ukąszeń owadów, które w lecie potrafią być bardzo agresywne. Wesele w plenerze oznacza także konieczność pochylenia się nad kwestią organizacji łazienki.

Trudności w przewidzeniu wszystkich ewentualnych problemów rozwiąże jednak uprzednie planowanie. Ogromną rolę odgrywa tutaj miejsce, w którym wesele ma się odbyć. Zastanówcie się, czy chcecie świętować w ogrodzie należącym do was lub kogoś z rodziny? Może na niezabudowanej działce z dala od zgiełku miasta? Czy może planujecie wynająć miejsce należące do firmy z branży weselnej? W pierwszym i ostatnim przypadku, odpada problem toalet oraz ucieczki przed ewentualnym deszczem – możecie bowiem wykorzystać także dom lub salę weselną. Obie te opcje mogą jednak okazać się niewystarczające dla bardzo dużej liczby gości (lub kosztować odpowiednio więcej). Na wypadek inwazji owadów, warto zainwestować w moskitierę, którą można by było rozwinąć nad stołem (jeśli oczywiście nie koliduje to z naszą wizją estetyczną). Można zastanowić się także nad ustawieniem samego stołu w zadaszonej przestrzeni, z dostępem do ogrodu. Wynajmując przestrzeń od firmy z branży, warto dopytać o stosowane rozwiązania. Doświadczona obsługa często wie, jak zaradzić typowym problemom.

Zaproszenie ze słonecznikiem

Co zamiast wesela w plenerze?

Jeśli uważasz, że plenerowe wesele to zbyt dużo zachodu, możesz zastanowić się nad jedną z wielu alternatyw! Jedną z nich jest wesele w tradycyjnej sali z dostępem do ogrodu, gdzie goście mogliby wychodzić, kiedy tylko zapragną. Można w nim ustawić także stoiska z przekąskami, które podczas deszczu zostałyby szybo i bezproblemowo przeniesione do wnętrza. Plenerowa sesja zdjęciowa to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na uwiecznieniu otoczenia przyrody na zdjęciach. Bardziej nowatorskie rozwiązania dotyczą wynajęcia „szklanej” sali z bardzo licznymi, dużymi oknami, dzięki którym poczulibyśmy się niemal jak na zewnątrz, a ewentualny deszcz spływający po szybach uczyniłby uroczystość tym piękniejszą i bardziej oryginalną. Osoby marzące o weselu w otoczeniu obfitej roślinności mogą zaprosić zieleń do wnętrza sali, dekorując ją z użyciem ogromnej ilości kwiatów oraz liści. A jeśli mimo wszystko naprawdę zależy wam na plenerowym ślubie, i jednocześnie nie jest dla was priorytetem świętowanie w towarzystwie całej rodziny, możecie zaprosić świadków i najważniejszych gości za granicę, do jednego z krajów, w których deszczu nie widuje się często!

Wesele w plenerze stanowi pewne wyzwanie, jednak nie pozwólcie obawom odwieść Was od realizacji marzeń. Często odrobina przemyśleń lub wsparcie doświadczonej obsługi pomogą uporać się z wszelkimi problemami. Współczesna branża weselna oferuje niezliczoną ilość rozwiązań, dzięki której z pewnością możliwe będzie zorganizowanie dla Was prawdziwie najpiękniejszego dnia w życiu.

Dołącz na Instagramie

Komentarze ()

Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania

Przerwa wakacyjna

W dniach 16-19 sierpnia RoyalDekor będzie nieczynne. Przed i w trakcie przerwy można składać zamówienia, jednak dni 16-19 sierpnia nie będą liczyć się do czasu realizacji zamówień.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.