Wybór sali weselnej to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką muszą podjąć pary przygotowujące się do ślubu. Niekiedy wywołuje obawy związane z wieloma trudnościami organizacyjnymi oraz przytłaczającą mnogością dostępnych opcji. W rzeczywistości nie musi to być jednak skomplikowane. Trzymając się listy kwestii do uzgodnienia oraz jasno określając swoje wymagania, często odnalezienie idealnego lokalu okazuje się prostsze, niż mogłoby się to wydawać. Oto lista kilku ważnych czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę.

Logistyka

Niezwykle ważną kwestią przy wyborze sali weselnej jest jej umiejscowienie. Musimy pamiętać, by pozwalała na bezproblemowy dojazd samochodem nawet dla osób, które zbyt dobrze nie znają miasta. Część gości może także chcieć skorzystać z komunikacji miejskiej, więc sala powinna umożliwiać łatwy dostęp przy wyborze tej formy podróży. W przypadku, gdy goście zjeżdżają się na wesele z daleka, musimy pomyśleć o zapewnieniu im noclegu. W tym przypadku w pobliżu powinien znajdować się hotel lub hostel dostosowany cenowo do stanu zamożności przyjezdnych. Jeśli na liście gości znajdują się osoby niepełnosprawne, przestrzeń sali oraz droga i wejście budynku powinny być właściwie przystosowane.

Pora roku i pogoda

Przy wyborze sali, musimy uwzględnić także okres, w którym ma się odbyć wesele. W ciepłych miesiącach, warto przemyśleć kwestię dostępności ogrodu. Jeśli planujemy z niego skorzystać, powinniśmy także zwrócić uwagę na zabezpieczenia przed deszczem. W lecie, bardzo dużą rolę odgrywa również klimatyzacja i odpowiednie zacienienie na zewnątrz. Przy organizacji wesel jesienno-zimowych jeszcze większą rolę odgrywa dostępność – oświetlenie okolicy, możliwość bezpiecznego dojazdu, odśnieżenie parkingu oraz ogrzewanie pomieszczenia.

Wiosenne propozycje zaproszeń

Zasady korzystania

Wiele firm wynajmuje sale opierając się na ściśle określonych zasadach, inne zostawiają pole do negocjacji, warto jednak zorientować się, czego możemy oczekiwać w kwestii cen, dostępności oraz obsługi. Niektóre sale oferują klientom dodatkowe usługi, np. w zakresie dekoracji lub zapewnienia dodatkowych atrakcji. Powinniśmy zatem dowiedzieć się, co wchodzi w skład danej oferty, ile wynoszą ceny oraz ewentualnie w jakim zakresie możemy ingerować w to, co zostanie przygotowane. Niezwykle ważna jest maksymalna długość wesela dopuszczana przez właściciela sali. Dobrze jest także zapoznać się z zasadami obowiązującymi w przypadku niezjawienia się określonej liczby gości – w niektórych miejscach możemy liczyć na obniżenie ceny, podczas gdy w innych będziemy musieli zapłacić pełną kwotę.

Winietki ślubne ozdobią stoły na sali weselnej

Organizacja wesela może niekiedy wydawać się przytłaczająca. Jednak nie dając się złamać obawom, możemy podjąć ważne decyzje z podekscytowaniem i radością. Wybór sali weselnej nie zawsze jest skomplikowany, jeśli zachowamy w pamięci ważne kryteria oraz nasze pragnienia i potrzeby. Pamiętając o nich, pozwólmy sobie cieszyć się z przygotowywania jednej z najpiękniejszych chwil w naszym życiu.

Produkt dodany do ulubionych