Na stole weselnym oprócz serwowanych potraw pojawiają się różnego rodzaju dekoracje i dodatki praktyczne. Najczęściej spotykanymi są winietki, które wskazują gościom miejsca, zawieszki na alkohol oraz menu weselne. Ne jest ono jeszcze powszechne. Gdyż wiele par młodych zastanawia się, czy menu weselne na stoły faktycznie jest potrzebne. Spróbujmy zatem zastanowić się nad jego rolą.

Menu weselne na stół – praktyczny dodatek na stół weselny

Polskie wesele zwykle rozpoczyna się obiadem, a w trakcie jego trwania serwowane są kolejne ciepłe dania oraz tzw. zimna płyta. Wiedza na temat tego, jakie dania będą jeszcze podawane i w jakich godzinach można się ich spodziewać pozwala gościom lepiej zaplanować sposób konsumpcji. Być może wśród dań weselnych znajdą się potrawy, które gość szczególnie lubi i chętnie będzie wcześniej ograniczał konsumpcję, by móc delektować się smakiem ulubionego dania. Może być też sytuacja odwrotna, czyli w menu pojawi się danie zupełnie niepasujące do upodobań kulinarnych gościa. Dzięki temu, że na stole znajdzie się menu weselne, gość będzie mógł zrezygnować z tego dania i skorzystać z innych dań dostępnych na stole.

Na niektórych weselach istnieje możliwość wyboru podawanych dań i w takiej sytuacji menu weselne na stołach jest wręcz konieczne. Dzięki temu każdy gość może spokojnie zastanowić się nad wyborem potraw dla siebie i po podjęciu decyzji przekazać tę informację kelnerowi.

Menu weselne na stoły jako dodatek dekoracyjny

Planując umieszczenie menu weselnego na stołach warto przemyśleć jego wygląd. Najlepiej, by było ono dopasowane stylem do całej papeterii ślubnej. Dzięki temu zaproszenia ślubne, winietki na stół, zawieszki na alkohol i menu weselne będą stanowiły spójny komplet. Ten sam motyw i kolorystyka tych dodatków sprawi, że dekoracje ślubne stołu będą się idealnie uzupełniać.

Jakie menu weselne na stół?

Wszystko, co zostało napisane powyżej wskazuje, że menu weselne na stołach to dodatek, o którym warto pomyśleć przy organizacji wesela. Wybierając menu weselne na stół warto przejrzeć galerię inspiracji na dekoracje stołu weselnego, w której znajdziesz różne pomysły na menu weselne. Do wyboru jest wiele opcji, choć najczęściej menu weselne przyjmuje formę złożonej na pół kartki. Dzięki temu można je wygodnie ustawić na stole pomiędzy potrawami, gdzie będzie ono dobrze widoczne i każdy będzie mógł swobodnie po nie sięgnąć. Na zewnętrznej stronie znajdują się motywy łączące całą papeterię ślubną, a wewnątrz znajduje się lista potraw wraz z orientacyjnymi godzinami ich serwowania. Menu weselne, podobnie jak inne elementy dekoracyjne stołu, są chętnie zabierane przez gości jako pamiątka, więc to kolejny powód dla nieprzekonanych, że warto zamówić menu weselne na stół.

Produkt dodany do ulubionych