Zaproszenia na ślub

Zdecydowanie zasługują na pierwszą pozycję na liście MUST HAVE. Właściwie to od zaproszeń na wesele zaczynamy naszą przygodę związaną z weselem. Należy pamiętać, jak ważną rolę grają w przygotowaniach, gdyż to one decydują o ilości Waszych gości weselnych. W poprzednich wpisach: Kiedy wysyłać zaproszenia na ślub, a także w Savoir-vivre wręczania zaproszeń ślubnych dowiecie się o wiele więcej m.in. jaka jest odpowiednia pora i forma na wysyłanie zaproszeń, a także, w jaki sposób należy przekazać zaproszenia tak, aby zadowolić każdą ze stron. Pokażemy Wam, że „mniej znaczy więcej” i podpowiemy, jak odpowiednio ubrać się jadąc do gości.

Marmurkowe zaproszenie ślubne złocone

Ubranie pani i pana młodego

W tym magicznym dniu wszystkie oczy skierowane są w stronę młodej pary. Dobranie odpowiedniej kreacji liczy się z dużym zapasem czasowym. Panna młoda chce wyglądać jak księżniczka, a pan młody pragnie czuć się jak prawdziwy gentleman. Ślub to jedyna okazja, na której młodzi mogą pozwolić sobie na taki strój, o jakim marzyli przez całe życie. Należy więc dołożyć wszelkich starań, aby w przyszłości patrząc na zdjęcia nie rumienić się ze wstydu.

strój; para młoda

Lokal na wesele

Jeden z ważniejszych elementów organizacyjnych, przed którym para młoda musi stawić czoła. Przy doborze racjonalnego miejsca musicie zwrócić uwagę na wiele szczegółów, które później mogą przełożyć się na cały cykl wesela. Pamiętajcie, że od wyboru zależy to, jak spędzicie wyjątkową noc. Należy więc zacząć od podjęcia decyzji, ilu gości będzie znajdować się tego dnia razem z Wami, gdyż okazuje się, że skala ma ogromne znaczenie. Ilość osób zadecyduję, jak duża pod względem powierzchni potrzebna jest sala. Ze znalezieniem wolnego lokalu mogą wystąpić większe problemy, dlatego też zabierzcie się do tego wcześniej, niż planujecie. Właściwy przedział czasowy to od 24 do 6 miesięcy przed ślubem.

dekoracja sali weselnej

Oprawa muzyczna (12 – 6 miesięcy przed ślubem)

Bez względu na rodzaj ślubu (cywilny lub ślub kościelny), młodzi nie mogą zadecydować sami o repertuarze, a także, kiedy będzie grany dany utwór. Wszystko należy ustalić z osobami do tego uprawnionymi, m.in. z urzędnikiem lub organistą. Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt muzyka z organistą/urzędnikiem, wówczas będą mogli między sobą dograć konkretne szczegóły. Nie można zapomnieć również o zespole muzycznym podczas nocy weselnej. W ówczesnych czasach młoda para ma do wyboru szeroki wachlarz oprawy muzycznej. Mowa tu m.in. o zespołach weselnych, bankietowych, DJ-ach i wodzirejach. Warto zwrócić uwagę na gusta muzyczne wszystkich zebranych gości i pogodzić je z Waszymi preferencjami. Kluczowe jest, aby muzycy spełnili Wasze potrzeby, potraktowali Wasz ślub i wesele jako osobną historię niż wszystkie inne i dopasowali się do charakteru przedsięwzięcia.

weselne; granie

Fotograf ślubny (6 miesięcy przed ślubem)

Najlepszym sposobem na zachowanie wspomnień z wesela są zdjęcia. Warto na samym początku pomyśleć nad budżetem, jaki jesteście w stanie przeznaczyć na tego typu pamiątkę. Fotografowie mają w swojej ofercie wiele różnych pakietów: brązowy, srebrny złoty, mini, midi, maxi, podstawowy, czy luksusowy. Bez względu na lokalizację świadczonej usługi podstawowy pakiet kosztuje w przedziale: 1500-2500 zł, natomiast pakiet powiększony to: 2000-5000 zł. Jednak fotograf fotografowi nierówny. Ci z większym doświadczeniem i z rozszerzonym portfolio policzą sobie o wiele więcej niż Ci fotografowie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę.

profesjonalny fotograf ślubny

Obrączki

Niestety wybór obrączek młodzi zostawiają na sam koniec organizacji ślubu. Jednak przeglądanie ich kilka miesięcy wcześniej pozwoli na porównanie ofert różnych jubilerów. Zyskacie na tym również i wy, poznacie swój gust odnośnie do wyboru odpowiedniego surowca, jego koloru, szerokości obrączki czy detali wygrawerowanych na obrączkach. Zasięgniecie jakże istotnych informacji potrzebnych do podjęcia decyzji.

srebrne i złote obrączki

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.