Uroda i bogactwo kwietnych wzorów od wielu lat jest inspiracją do ozdabiania zaproszeń ślubnych oraz kreowania niepowtarzalnego nastroju na ślubie i weselu. Kwiaty są nieodłącznym elementem uroczystości zaślubin, a wybranie ich jako motywu przewodniego, który pojawi się na zaproszeniach, w miejscu ceremonii oraz na sali weselnej stwarza niezliczone możliwości aranżacji. 

Ostatnio na naszym blogu: Jak wypisywać zaproszenia na ślub?

Jaki motyw kwiatowy wybrać na zaproszenia weselne?

Natura jest najwspanialszą kreatorką, dlatego wybierając motywy na zaproszenia ślubne, mamy możliwość stworzenia niepowtarzalnego wzoru kwietnego. Rośliny mają także swoją symbolikę, o czym warto pamiętać, decydując się na konkretny wzór. Kwiatem kojarzącym się natychmiast ze ślubem jest biała róża, będąca symbolem szacunku, skromności i niewinnej, pierwszej miłości. Równie popularne i cieszące oczy bogactwem odcieni, są róże czerwone – symbol niezmąconej niczym miłości trwającej całe życie.

kwiaty na zaproszeniach ślubnych, biała róża

Planując ślub z dużym wyprzedzeniem, możemy również zdecydować się na motyw zaproszeń ślubnych z kwiatami rozkwitającymi akurat o tej porze roku. Moda na powrót do naturalnego stylu życia spowodowała, że coraz chętniej decydujemy się na wybór motywu przewodniego ślubu i wesela, który jest zaczerpnięty z naszego najbliższego otoczenia. Na zaproszeniu ślubnym pojawiają się kwiaty polne lub wyłącznie rośliny zielone, zachwycające bogactwem kształtów. Jeśli bliski jest nam styl życia w duchu ekologicznym, prostota i skromność zaproszeń i całej oprawy ślubnej mogą stać się wyrazem naszych przekonań. Motywy prostych, polnych kwiatów to także doskonała ozdoba dla Państwa Młodych, którym marzy się ślub utrzymany w modnych stylach boho lub rustykalnym.

Zaproszenia na ślub ze słonecznikiem

Słonecznik to kwiat wyjątkowy, idealny na rustykalne wesele. Mimo iż występuje bardzo powszechnie w polskich ogrodach, to nadal zachwyca urodą. Ten kwiat zawsze pozostanie niebanalny. Słonecznik to "kwiat słońce". Bardzo chętnie wykorzystywany przez projektantów zaproszeń ślubnych. Nic w tym dziwnego, skoro słoneczniki znajdują się również na jednym z najbardziej znanych obrazów Vincenta van Gogha. W tym przypadku motyw słoneczników wart jest kilkadziesiąt milionów dolarów. Zaproszenia ślubne ze słonecznikiem znalazły się również w ofercie RoyalDekor.

rustykalne słoneczniki jako motyw na zaproszeniach weselnych

Bukiety i wianki kwietne na zaproszeniach ślubnych

Bukiet Panny Młodej to nieodłączny element ślubnej stylizacji, który może nawiązywać do wcześniej wybranych na zaproszenia motywów. Wyjątkowo elegancką aranżacją będzie wykorzystanie kwiatów z bukietu ślubnego jako dekoracji stołów weselnych, karty menu oraz alkoholi czy rozpiski miejsc dla gości przy stołach.

Poza bukietem, w ostatnich latach, pod wpływem powrotu do natury, ogromną popularnością cieszą się wianki. Zwyczaj ozdabiania nimi głowy Panny Młodej ma długą tradycję. W dawnych czasach znajdowały się w nich rośliny zielne, np. mirt, ruta oraz rozmaryn, które miały przynieść Młodej Parze pomyślność i chronić ich przed przeciwnościami losu. Dziś wianki plecione są z różnych roślin i kwiatów. Zawsze jednak dodają najważniejszej osobie w tym dniu naturalności, swobody i młodzieńczej beztroski. Mogą być również pięknym, oryginalnym motywem pojawiającym się na zaproszeniach ślubnych.

Jak wybrać idealne zaproszenie ślubne z kwietnym motywem?

Poza wyborem ulubionych kwiatów będących motywem przewodnim zaproszeń, zwróćmy uwagę również na staranność ich wykonania. Zaproszenia są swoistą reklamą ważnego dla nas dnia i symbolem szacunku dla zapraszanych gości. Wybierzmy więc firmę specjalizującą się w projektowaniu i drukowaniu zaproszeń, która oferuje materiały wysokiej jakości. Dzięki temu zaproszenia nawet po latach zachowają żywe kolory i będą piękną pamiątką dnia ślubu!

Produkt dodany do ulubionych