Choć do najpopularniejszych terminów weselnych od lat należą wiosna i lato, to przyjęcie ślubne przygotowywane jesienią może być równie atrakcyjne. Piękne, intensywne kolory natury w tym czasie oraz nadal stosunkowo ciepłe wieczory pozwolą stworzyć niezapomnianą atmosferę. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, decydując się na organizację wesela w miesiącach jesiennych. 

Zapewnienie komfortu cieplnego gościom

Pogoda potrafi nas zaskakiwać i lato bywa deszczowe, a jesień wyjątkowo ciepła i słoneczna. Przygotowując przyjęcie weselne od września do października, pamiętajmy jednak, aby poinformować gości już na drukach zaproszeń, czy odbywa się ono wyłącznie w zamkniętym pomieszczeniu, czy część uroczystości przewidziana jest w plenerze. Dzięki temu będą mogli zabrać odpowiednie okrycia na wieczór. Na wszelki wypadek, rozstawiając na zewnątrz stoły i krzesła, zadbajmy także o ciepłe koce i pledy, którymi można okryć nogi lub plecy podczas chłodniejszych dni.

Praktycznym rozwiązaniem w przypadku organizacji części przyjęcia na zewnątrz jest ustawienie parasoli grzewczych, które pozwalają na podniesienie temperatury szeroko wokół siebie.

Dobrym pomysłem będzie też zaserwowanie gościom tuż po przybyciu na wesele rozgrzewającego napoju zamiast tradycyjnego aperitifu. Gorąca czekolada lub herbata z odrobiną rumu i chili albo aromatyczny grzaniec z przyprawami skutecznie podniosą temperaturę ciała. Dodatkowo wyzwolą endorfiny – hormony przyjemności, które przyczynią się do stworzenia radosnej atmosfery.  

Specjalne menu jesienne

Bogactwo jesiennych plonów - grzybów, dyni, papryk lub śliwek - pozwala na zaplanowanie oryginalnego menu z ich wykorzystaniem. Koniecznie pamiętajmy, aby dania podawane były na ogrzewanych naczyniach, dzięki czemu będą wolniej stygnąć. Część potraw można także nieco mocniej doprawić, będą bardziej rozgrzewające. Choć zaznaczmy to w kartach menu na wesele, nie każdy z gości może dobrze znosić ostre smaki. 

Dekoracje weselne w stylu jesiennym

Wesele organizowane jesienią to także znakomita okazja do stworzenia naturalnych dekoracji niezbyt wysokim kosztem. Stoły można ozdobić liśćmi przebarwiającymi się na czerwony, żółty lub pomarańczowy kolor, wrzosami, owocami jarzębiny, kasztanami, szyszkami lub żołędziami. Kolorowe liście będą również efektownym elementem w wianku lub bukiecie Panny Młodej. Dojrzałe dynie, różnobarwne jabłka czy gruszki wykorzystajmy jako elementy dekoracji, a ciepły, jesienny nastrój dopełnijmy ustawionymi wszędzie świecami lub lampionami. 

Odpowiedni zaproszenia na wesele organizowane jesienią

Wizytówką jesiennego klimatu, jaką chcemy wykreować na weselu, będą zaproszenia ślubne wybrane już w momencie, kiedy znamy dokładną jego datę. Mogą zostać wydrukowane na eleganckim papierze z wytłoczonym wzorem liści.

Świetnie sprawdzą się również druki z motywami dekoracyjnymi w kolorze starego złota lub wrzosowymi, które będą pięknie wyglądać zestawione z neutralnym odcieniem papieru.

Ostatnio na naszym blogu: Jak usadzić gości na weselu?

Produkt dodany do ulubionych