W dobie nowoczesności i przyspieszenia tempa życia, coraz chętniej wracamy do dawnych czasów. Moda na styl retro, określany też mianem vintage, od kilku lat zyskuje na popularności. Obejmuje nie tylko wystrój wnętrz, kolekcje słynnych projektantów mody czy powrót do dawnych nagrań muzycznych, ale także zaproszenia ślubne i ceremonie utrzymane w tym stylu.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE STYLU RETRO

Retro to pojemne pojęcie, pod którym można rozumieć powrót do przeszłości z różnych epok. Styl ten jest interpretowany na wiele sposobów. Do najpopularniejszych należą inspiracje z okresu baroku czy czasów określanych „złotymi latami Hollywood”. W przypadku retro zaproszeń ślubnych wykonywanych przez nasz sklep internetowy sięgnięto po motyw karocy zaprzężonej w konia. Kojarzy się on z bajkowymi opowieściami o księżniczkach i pozwala przyszłym pannom młodym poczuć się naprawdę wyjątkowo w tym szczególnym dniu.

JAK WYKONANE SĄ ZAPROSZENIA ŚLUBNE W STYLU RETRO?

Zaproszenia ślubne utrzymane w stylu retro wykonywane są z najwyższej jakości włoskich papierów o wysokiej gramaturze. Dzięki temu odznaczają się wyjątkową trwałością i będą stanowić piękną pamiątkę ślubu na wiele lat. Motywem przewodnim zaproszeń jest wycięty ręcznie kształt ozdobnej karety z koniem w kolorze metalizowanego brązu imitującego stare złoto. Staranność ręcznego wykonania z dbałością o wszystkie szczegóły zaproszeń powoduje, że pozostaną one na pewno w pamięci wszystkich gości. Dostępne są także zaproszenia utrzymane w tym stylu z kolekcji Royal. Bogato zdobione fantazyjnymi aplikacjami i wypisywane stylizowaną czcionką doskonale sprawdzają się jako zaproszenie na ceremonie ślubne i wesela utrzymane w modnym stylu glamour. Wszystkie zaproszenia z kolekcji Retro są spersonalizowane i wykonywane po uzgodnieniach z klientami dotyczących czcionki, sformatowania wierszy czy tekstu.

KOMU SPODOBAJĄ SIĘ ZAPROSZENIA ŚLUBNE W STYLU RETRO?

Zaproszenia utrzymane w stylu retro to propozycja dla wszystkich osób tęskniących za nieco wolniejszym tempem rzeczywistości, jaki panował w dawnych czasach i celebrujących wyjątkowe chwile swojego życia. Będą one doskonałą wizytówką uroczystości, które w całości mają nawiązywać stylistyką do dawnych epok. Jeżeli planujemy organizację wesela w zabytkowych wnętrzach odrestaurowanych pałaców, to właśnie styl retro sprawdzi się w nich znakomicie. Odpowiednio udekorowana sala, ciepłe światło świec odbijające się w kryształowej zastawie i muzyka z przeszłości stworzą niezapomnianą atmosferę balową. Dekoracją stołów mogą być uzupełniające kolekcję Retro zawieszki na alkohol, winietki ślubne oznaczające miejsca dla gości oraz karty. W niektórych przypadkach warto, aby państwo młodzi poprosili gości o zachowanie swoistego dress code’u i przybycie w strojach nawiązujących stylem do lat minionych. Wszystko to spowoduje, że goście weselni i państwo młodzi będą mogli zanurzyć się na jeden dzień w przeszłości i długo zapamiętają tak oryginalną uroczystość.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.