Wesele odbywające się w plenerze to znakomity pomysł na imprezę, która na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości. Jeśli termin ślubu wypada w okresie letnim, w którym możemy liczyć na odpowiednią temperaturę, warto pomyśleć o przygotowaniu uroczystości weselnej w naturalnym otoczeniu, pamiętając o najważniejszych zasadach jej organizacji.

O czym warto pamiętać organizując wesele w plenerze?

Najważniejszym warunkiem, umożliwiającym organizację wesela w plenerze, jest pogoda. Nikt nie będzie dobrze się bawił, jednocześnie trzęsąc się z zimna. Plenerowa uroczystość ślubna w europejskim klimacie jest możliwa wyłącznie w okresie letnim, kiedy możemy bawić się przez całą, ciepłą noc.

Decydując się na wesele w plenerze, oddajmy jego organizację w ręce specjalistów. To oni zajmą się wszystkimi szczegółami, jak nagłośnienie, catering, odpowiednie rozplanowanie przestrzeni czy zmienne warunki pogodowe. Przyszli Państwo Młodzi i tak przeżyją w tym dniu wyjątkowo dużo stresu. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc oddanie organizacji plenerowego przyjęcia w ręce doświadczonego specjalisty, czyli tzw. wedding planner'a. Pomogą oni również w wyborze zaproszeń ślubnych.

O co zadbać przed weselem w plenerze?

Ważną kwestią w przypadku wesela organizowanego w plenerze będzie umiejscowienie kościoła lub urzędu stanu cywilnego w niewielkiej odległości od wybranej przestrzeni. Logistyka przejazdu lub przewozu gości będzie znacznie ułatwiona, gdy będą to miejsca niezbyt oddalone od siebie. Jeżeli państwo młodzi planują także ślub w plenerze, muszą liczyć się z koniecznością przygotowania przestrzeni dla tej ceremonii i wcześniejszego załatwienia odpowiednich formalności. Zwłaszcza w przypadku ślubu kościelnego mogą one trwać wyjątkowo długo.

Im wcześniej, tym lepiej – zasada ta sprawdza się również w przypadku doboru odpowiedniego miejsca na wesele w plenerze. Im bliżej daty uroczystości, tym mniejsze mamy szanse na zarezerwowanie wymarzonej miejscówki. Popularność ślubów i wesel plenerowych rośnie lawinowo od kilku lat. Rezerwacja upragnionego miejsca powinna być dokonana odpowiednio wcześniej, aby nie przeżyć rozczarowania w ostatniej chwili.

Pogoda może nas zawieść, nawet po sprawdzeniu najdokładniejszych prognoz. Zadbajmy więc o to, aby w razie niepogody goście mogli swobodnie bawić się pod dachem namiotu. Znajdziemy je w wielu miejscach oferujących przygotowanie imprezy w plenerze. Warto jednak w momencie rezerwacji dopytać o taką możliwość, aby nie zostać zaskoczonym przez niesprzyjające warunki pogodowe.

Propozycje dekoracji odpowiednich dla wesela w plenerze

Decydując się na imprezę weselną organizowaną w plenerze mamy szerokie pole, jeśli chodzi o dobór odpowiednich dekoracji. Najlepiej dostosować je do otaczającej nas przyrody. W przypadku wesel organizowanych w lesie idealnie sprawdzi się styl rustykalny lub botaniczny – czyli naturalne materiały i plony przyrody zdobiące stoły oraz minimalistyczna zastawa. Modne są wesela organizowane na przykład w wiejskich skansenach. Warto wykreować je w stylu rustykalnym, wpisującym się harmonijnie w sielski charakter przestrzeni.

 

Przeczytaj również: Jak zorganizować ślub cywilny w plenerze?

Produkt dodany do ulubionych